Treść strony

"ZOSTAŃ W DOMU!"

Szanowni Rodzice!!!

W niniejszej zakładce zamieszczamy dla Państwa kilka propozycji zadań i zabaw dla dzieci do wykonania w warunkach domowych samodzielnie i wspólnie z rodzicami. Zadania te uwzględniają wymagania podstawy programowej i planowane są przez nauczycieli w miesięcznych planach pracy opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznej. Niestety w obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie realizować ich w przedszkolu, dlatego kierujemy do Państwa prośbę, aby w tym trudnym dla nas wszystkich czasie podjąć próbę pracy z dziećmi w domu. Państwa pociechy zawsze chętnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju zadaniach i ćwiczeniach wspomagających ich rozwój. Dlatego mamy nadzieję, że w tej sytuacji równie chętnie będą współpracować z własnymi rodzicami w domu.

Zachęcam gorąco do obserwowania zamieszczanych propozycji zabaw, ćwiczeń i pomysłów na spędzenie tego czasu z dzieckiem w domu. Będzie nam niezmiernie miło jeśli otrzymamy od Państwa informację zwrotną na temat efektów prac domowych oraz zaangażowania dzieci (informacje prosimy kierować do wychowawcy na e-maila: m.zalewska@przedszkolemalanieszawka.pl).

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo zdrowia

 

ZAJĘCIA SPORTOWE DLA DZIECI ON-LINE- HARMONOGRAM NA NAJBLIŻSZE DNI

Zachęcamy wszystkie dzieci oraz rodziców do udziału w zajęciach sportowych on-line. Wystarczy tylko ubrać wygodny strój sportowy i kliknąć na podany link. Życzymy owocnego treningu.

MALI EKOLODZY-26.06.2020r.

Każdy z was dobrze wie, że należy dbać o przyrodę, która nas otacza, dlatego dziś zamienimy się w małych ekologów, którzy przypomną sobie zasady ochrony środowiska.

WIEWIÓRKI DO DZIUPLI-25.06.2020r.

Wiewiórki do dziupli...

DARY LASU-24.06.2020r.

Dary lasu...

SPACER PO LESIE-23.06.2020r.

Zapraszam wszystkie dzieci na spacer po lesie...

POZNAJEMY DRZEWA-22.06.2020r.

Na terenie naszej pięknej gminy znajduje się dużo lasów, po których z pewnością niejednokrotnie spacerujecie razem z rodziną.

ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE-19.06.2020r.

Pożegnania nadszedł czas...

BEZPIECZNIE NAD WODĄ-18.06.2020r.

Wakacje nad morzem lub jeziorem są przez dzieci lubiane najbardziej, dlatego też dziś jeszcze pozostajemy nad wodą, gdzie bezwzględnie podczas wypoczynku oraz zabaw trzeba przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad.

AHOJ, PRZYGODO-17.06.2020r.

Witam serdecznie wszystkie dzieci…w dniu wczorajszym podróżowaliśmy po lądzie, dziś zapraszam was w podróż po morzu. Kto z was pamięta…jak nazywa się polskie morze? Oczywiście…to Morze Bałtyckie…zapraszam was do zabawy ruchowej przy piosence: „Oto Morze Bałtyckie jest”...

WAKACYJNA PODRÓŻ POCIĄGIEM-16.06.2020r.

Dzień dobry dzieci…w dzisiejszą podróż wakacyjną wyruszymy pociągiem. Pociąg czeka już na nas na stacji kolejowej, więc wsiadajmy i ruszajmy w drogę…

WAKACYJNE WĘDRÓWKI-15.06.2020r.

Kochani…wakacje są coraz bliżej, a wraz z nimi wakacyjne wyjazdy i wędrówki. W tym tygodniu rozpoczynamy tematykę kompleksową pt. „Pożegnania nadszedł czas”...

BEZPIECZNE WAKACJE-12.06.2020r.

Witam serdecznie wszystkie przedszkolaki…dziś porozmawiamy o bezpieczeństwie podczas wakacji. To bardzo ważne, byśmy znali i potrafili przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

NA PLAŻY FAJNIE JEST- 10.06.2020r.

Na plaży fajnie jest...

MIŁO SPĘDZAM CZAS- 09.06.2020r.

Witam wszystkie dzieci…piłka to niezbędny atrybut wakacyjnych zabaw, dlatego przedstawiam propozycje licznych zabaw zręcznościowych oraz sprawnościowych z wykorzystaniem piłek...

POZNAJEMY POJAZDY- 08.06.2020r.

Dzień dobry Motylki…wraz z nowym tygodniem rozpoczynamy nową tematykę kompleksową pt. „Wakacyjne podróże”. Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami, a wraz z nimi wyjazdy na upragniony wypoczynek.

WSPÓLNE ZABAWY- 05.06.2020r.

Wspólne zabawy to coś, co dzieci lubią najbardziej...

KOLOROWY ŚWIAT DZIECI- 04.06.2020r.

Świat dzieci jest pełen radości i kolorów...

WSZYSCY LUBIMY SIĘ BAWIĆ- 03.06.2020r.

Każdy dobrze o tym wie, że dzieci lubią bawić się. Przy muzyce chętnie pląsają, a w swoim pokoju dużo zabawek mają. Sami lub z rówieśnikami ciekawe zabawy wymyślamy i w przedszkolu wszyscy się do nich zapraszamy. Dziś także zabawą zaczniemy i przy muzyce tańczyć będziemy.

ZABAWY Z PIŁKĄ- 02.06.2020r.

Zapraszam wszystkie dzieci do zabaw z piłką...

DZIEŃ DZIECKA- 01.06.2020r.

Wyjątkowe życzenia dla naszych kochanych przedszkolaków...

TO WSZYSTKO DLA WAS, RODZICE...- 29.05.2020r.

To wszystko dla was, rodzice...

KWIATY DLA MAMY I TATY- 28.05.2020r.

Witam serdecznie wszystkie dzieci…dzisiejszy dzień rozpoczniemy od przytulenia waszych rodziców. Z pewnością wasze mamy oraz wasi tatusiowie milej rozpoczną dzień, gdy zostaną przez was mocno przytuleni. Zatem do dzieła…

ALBUM RODZINNY- 27.05.2020r.

Zapraszam wszystkie dzieci do przygotowania albumów fotograficznych ze zdjęciami członków waszej rodziny...

MAMA I TATA- 26.05.2020r.

Tematem dzisiejszych zajęć będą dwie najważniejsze osoby na świecie, którym zawdzięczamy nasze życie: mama i tata...

PORTRET MOJEJ RODZINY- 25.05.2020r.

Wielkimi krokami zbliża się do nas wyjątkowy dzień…Dzień Mamy, a tuż za nim Dzień Taty, dlatego ten tydzień poświęcimy na tematykę pt. Święto rodziców”

JAK TU PIĘKNIE I WESOŁO- 22.05.2020r.

Wszyscy są, witam was, zaczynamy już czas. Jestem ja, jesteś ty, raz, dwa, trzy…słowami piosenki witam się z wami Motylki i zapraszam na poranną gimnastykę dla najmłodszych

KWIATY MAJOWEJ ŁĄKI- 21.05.2020r.

Witam Motylki i zapraszam na majową łąkę, która mieni się barwami kwiatów: maków, chabrów, stokrotek, mieczyków, niezapominajek, mniszków lekarskich oraz wielu, wielu innych. Dzięki kwiatom łąki wyglądają przepięknie. Dziś zapraszam was do wykonania własnej łąki.

DZIEŃ LATAWCA- 20.05.2020r.

W dniu dzisiejszym zapraszam dzieci na przygody z latawcem...

BIEDRONECZKI- 19.05.2020r.

Dzień dobry Motylki...dzisiejszy dzień rozpoczniemy od porannych zabaw ruchowych przy muzyce, które poprowadzi ciocia Tunia. Nauczycie się układu tanecznego do piosenki „Sposób na nudę”. Zaproście rodziców oraz rodzeństwo do wspólnej zabawy i tańczcie razem z animatorem zabaw.

MIESZKAŃCY ŁĄKI- 18.05.2020r.

Witam Motylki w poniedziałkowy poranek…w tym tygodniu rozpoczynamy tematykę kompleksową pt. „Łąka w maju”

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE-15.05.2020r.

Witam Motylki i zapraszam do zabawy ruchowej: „Gazetowa joga”. Przygotujcie gazetę i zdejmijcie kapcie (ćwiczymy w skarpetkach). Udanej zabawy.

KOLORY FLAGI- 14.05.2020r.

Witam serdecznie Motylki...tradycyjnie na początek skieruję do was kilka pytań: W jakim kraju mieszkacie? Jakiego koloru jest flaga Polski?, Kto znajduje się na herbie Warszawy? Mam nadzieję, że potrafiliście odpowiedzieć na wszystkie pytania, a jeśli nie to wasi rodzice na pewno wam pomogli.

WARSZAWA- NASZA STOLICA- 13.05.2020r.

Witam Motylki…Czy pamiętacie jaki mamy dziś dzień tygodnia? Spróbujcie z pomocą rodziców wymienić wszystkie dni tygodnia. Czy wiecie, jaki mamy miesiąc? Z pewnością dobrze poradziliście sobie z tymi pytaniami. Możemy przejść zatem do propozycji dzisiejszych zabaw i ćwiczeń.

PRZYRODA W MIEŚCIE- 12.05.2020r.

Dzień dobry…aby dzień zaczął się zdrowo i radośnie rozpoczniemy od zabawy ruchowej przy muzyce. Animator zabaw zaprezentuje wam układ taneczny „Zwierzęta z dzikiego zachodu”. Spróbujcie zatańczyć razem z prowadzącą.

BIAŁO-CZERWONA FLAGA- 11.05.2020r.

Dzień dobry Motylki…nastał początek nowego tygodnia, a wraz z nim wkraczamy w nową tematykę kompleksową: „MOJA OJCZYZNA”

MOJE NAJBLIŻSZE OTOCZENIE- 08.05.2020r.

Dzień dobry Motylki…mam nadzieję, że macie na sobie wygodny strój, który umożliwi wam wykonanie kilku porannych ćwiczeń gimnastycznych

NAJPIĘKNIEJSZY DOM- 07.05.2020r.

Witam wszystkie dzieci w czwartkowy poranek i zapraszam do zabawy ruchowej przy piosence: Spoko Loko pt. „Tańce połamańce”

DOMY I DOMKI- 06.05.2020r.

Witam serdecznie Motylki...zapraszam do wspólnych ćwiczeń i zabaw ruchowych przy muzyce.

JESTEŚMY UPRZEJMI WOBEC INNYCH-05.05.2020r.

Dzień dobry Motylki…zapraszam wszystkich na poranne zabawy ruchowe przy muzyce. Dziś wybrałam dla was utwór pt. „Najpierw skłon”. Oglądajcie uważnie i wykonujcie ćwiczenia prezentowane przez bohaterów teledysku.

MOJA OKOLICA MNIE ZACHWYCA- 04.05.2020r.

Witam Motylki…właśnie rozpoczął się miesiąc Maj, a wraz z nim rozpoczniemy tematykę związaną z naszą miejscowością oraz naszą ojczyzną.

ŚWIEŻE POWIETRZE- 30.04.2020r.

Witam was kochani i jak co dzień rano zapraszam na poranną gimnastykę, która jest nieodłącznym elementem każdego dnia w przedszkolu. Dziś zaproponuję wam proste zabawy ruchowe z wykorzystaniem poduszek. Tylko spójrzcie, jak fajnie można bawić się i ćwiczyć jednocześnie z ich wykorzystaniem.

WIOSENNE PORZĄDKI W OGRÓDKU- 29.04.2020r.

Dzień dobry Motylki...przypomnijmy sobie jaki mamy dziś dzień tygodnia? jaką mamy porę roku? jaką mamy dziś pogodę za oknem? Spróbujcie odpowiedzieć na pytania, jeśli będą problemy, rodzice na pewno pomogą.

WYPOCZYNEK W LESIE I NAD WODĄ- 28.04.2020r.

Witam Motylki oraz rodziców i zachęcam do wspólnych zabaw ruchowych przy muzyce „Tańce dla smyka”

SEGREGUJEMY ŚMIECI-27.04.2020r.

Każdy przedszkolak dobrze o tym wie, że dla zdrowia trzeba ruszać się. Motylki także tą wiedzę posiadają i od rana pięknie się wyginają. Zapraszam was serdecznie na poniedziałkową gimnastykę poranną z wykorzystaniem skakanki lub sznurka. Dzieciom z pewnością będzie bardzo miło jeśli rodzice potowarzyszą im w tych ćwiczeniach.

OBROŃCY NATURY- 24.04.2020r.

W miesiącu kwietniu każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym roku jego obchody przypadały na dzień 22 kwietnia. Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie każdego człowieka. Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę.

KOLOROWA ŁĄKA- 23.04.2020r.

Dzień dobry Motylki…zapraszam Was do zabawy ruchowej, która przypomni i utrwali wam, jakie ptaki wracają do nas wiosną z ciepłych krajów.

ŻYCIE ŻABY- 22.04.2020r.

Mimo że pogoda wiosną nie zawsze nas rozpieszcza, to jednak na drzewach widać już pąki i bociany wracają z Afryki - aż chce się żyć! W lesie można usłyszeć donośny śpiew ptaków. Wszystkie zwierzęta rozpoczynają wiosenne gody, a wśród nich nasze nowe zwierzę miesiąca, którego chóry nad stawami można usłyszeć wieczorami. Któż to taki? Oczywiście…to żaby! I tutaj to właśnie żaby zostały naszymi bohaterkami.

KTO DO NAS WRACA NA WIOSNĘ?- 21.04.2020r.

Witam serdecznie wszystkie Motylki…przed nami kolejny dzień zabaw i ćwiczeń w domu. Aby ten dzień zaczął się zdrowo i wesoło zapraszam wszystkie dzieci i rodziców na poranną zabawę ruchową z animatorem zabaw

PTASIE TRELE- 20.04.2020r.

Witam wszystkie Motylki w poniedziałkowy poranek i zapraszam na poranną zabawę ruchową przy muzyce. Zabawa nosi tytuł „Sałatka owocowa z polewą czekoladową”…mmm brzmi pysznie. Każdy przedszkolak uwielbia sałatki owocowe, a wiec zabieramy się za jej przygotowanie.

MALOWANE WIOSENNE KWIATY- 17.04.2020r.

Witam wszystkie Motylki w piątkowy poranek i zapraszam do porannej gimnastyki, którą dziś dla nas poprowadzi ani fizjoterapeutka z Poradni Układu Ruchu.

GWAR NA ŁĄCE- 16.04.2020r.

Witając was bardzo serdecznie gorąco zachęcam wszystkie Motylki do porannej rozgrzewki.

ŻABY I BOCIAN- 15.04.2020r.

Witam serdecznie Motylki oraz rodziców…czy pamiętacie jaki temat realizujemy w tym tygodniu? Pewnie, że pamiętacie…w tym tygodniu mówimy o „Wiosennych powrotach”, czyli o ptakach, które przylatują do naszego kraju na wiosnę z ciepłych krajów. Najpopularniejszym ptakiem, który jest zwiastunem wiosny w Polsce jest…kto wie??? Oczywiście, że bocian. I to właśnie bocian będzie bohaterem piosenki, której dziś będziemy się uczyć.

POWROTY PTAKÓW-14.04.2020r.

Witam serdecznie Motylki oraz rodziców po świętach. Mam nadzieję, że to był dla wszystkich Państwa pogodny i spokojny czas spędzony w gronie najbliższych. W tym tygodniu rozpoczynamy tematykę dotyczącą „Wiosennych powrotów”. Dowiemy się jakie ptaki przylatują do naszego kraju na wiosnę oraz jakie mają zwyczaje.

POMAGAMY RODZICOM W PRZYGOTOWANIACH DO ŚWIĄT- 10.04.2020r.

Witam wszystkie Motylki oraz ich rodziców w ten piękny wiosenny poranek. W waszych domach zapewne trwają przygotowania do świąt Wielkanocnych. Mam nadzieję, że każdy przedszkolak pomaga swoim rodzicom w wykonywaniu czynności porządkowych w domu, a wasze pokoje lśnią czystością. Jest to dla nas wszystkich czas wyjątkowy, w którym powinniśmy sobie pomagać, dlatego pierwszym zadaniem na dziś będzie zobligowanie wszystkich dzieci do pomocy rodzicom w przygotowaniach do nadchodzących świąt.

WIELKANOCNE ŚWIĘTOWANIE- 09.04.2020r.

Kochane Motylki…już za trzy dni święta. My o świętach Wielkanocnych wiemy już chyba wszystko, gdyż przez kilka ostatnich dni skrupulatnie się do nich przygotowujemy.

NA WIELKANOCNYM STOLE- 08.04.2020r.

Kochane dzieci dużymi krokami zbliżamy się do świąt Wielkiej Nocy . Do najważniejszych symboli tych świąt należą:

- Jajko - jest symbolem nowego życia

-Baranek Wielkanocny - to symbol zmartwychwstałego Chrystusa

ZAGADKI WIELKANOCNE- 07.04.2020r.

Witam serdecznie wszystkie Motylki oraz ich rodziców. Mam nadzieję, że wypoczęci i uśmiechnięci rozpoczynacie ten dzisiejszy dzień. Czy przedszkolaki wiedzą jaki mamy dziś dzień tygodnia? Jaką mamy porę roku? Na pewno wiecie to doskonale…a jeśli nie, to rodzice wam podpowiedzą w celu utrwalenia.

MOTYWY WIELKANOCNE- 06.04.2020r.

Kochane Motylki…mam nadzieję, że miniony weekend przyniósł wam wiele odpoczynku i wytchnienia, że nabraliście sił i motywacji do dalszej pracy. W tym tygodniu w dalszym ciągu pozostajemy w tematyce Świąt Wielkanocnych, które są coraz bliżej.

Kreatywność "Motylków" w domu

Motylki wraz ze swoimi rodzicami każdego dnia zaglądają na stronę internetową przedszkola, zapoznają się z propozycjami zabaw i zadań, ściągają zamieszczane karty pracy i dzielnie je wykonują. Jest mi niezmiernie miło, że z tak dużym zaangażowaniem podchodzą Państwo do pracy z dziećmi w domu. Efekty prac dzieci wzruszają i cieszą.

ZWIERZĘTA Z WIELKANOCNEGO KOSZYCZKA- 03.04.2020r.

Drogie Motylki…podstawą każdego miło i zdrowo rozpoczętego dnia jest poranna gimnastyka, do której gorąco was zachęcam.

KRASZANKI, PISANKI- 02.04.2020r.

Naszą dzisiejszą przygodę z Wielkanocą rozpoczniemy od wysłuchania piosenki ZoZi „Znaki Wielkanocy”. Dzieci przez tą chwilę wytężą słuch i uważnie wsłuchują się w tekst piosenki, aby jak najwięcej zapamiętać.

KOSZYCZEK WIELKANOCNY- 01.04.2020r.

Wraz z rozpoczęciem nowego miesiąca kwietnia, rozpoczynamy nową tematykę kompleksową dotyczącą świąt Wielkanocnych.

PANI WIOSNA MALARKA- 31.03.2020r.

Kochani rodzice…naszą dzisiejszą przygodę z wiosną rozpoczniemy od przeczytania dzieciom opowiadania E. Stadmuller „Witaj Wiosno”

KOLORY WIOSNY- 30.03.2020r.

Drogie Motylki!

Przesyłam dziś Wam list od zatroskanej Pani Wiosny, która ma ogromny problem i zwraca się do przedszkolaków z prośbą o pomoc. Wsłuchajcie się uważnie w treść listu, który przeczytają Wam wasi kochani rodzice i spróbujcie odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania.

WIOSENNY OGRÓDEK- 27.03.2020r.

Kochane Motylki w dniu dzisiejszym sprawdzimy, czy potraficie rozpoznać pierwsze zwiastuny wiosny.

CO SŁYCHAĆ WIOSNĄ W GNIEŹDZIE?- 26.03.2020r.

Kochane Motylki w dniu dzisiejszym zajrzymy do ptasich gniazd i dowiemy się, co ptaki robią wiosną w gniazdach.

komentarze (0) (CO SŁYCHAĆ WIOSNĄ W GNIEŹDZIE?- 26.03.2020r.)

"KOTY I KOTKI"- 25.03.2020r.

1. Zachęcam rodziców do przeczytania dziecku wiersza B. Szelągowskiej pt. „Kotki i kotki”

Kontakt

Przedszkole w Małej Nieszawce

Dyrektor

mgr Barbara Mrugalska

Dane teleadresowe

ul. Kręta 4, 87-103 Toruń

Dane kontaktowe

Numer kont bankowych

Główny numer konta - Bank Millenium: 35 1160 2202 0000 0003 3278 1372 

Numer konta bankowego - Rada Rodziców: Bank Spółdzielczy 34 9511 0000 0000 2619 2000 0010

Formularz kontaktowy
*
*
*
*