MOTYWY WIELKANOCNE- 06.04.2020r.

Kochane Motylki…mam nadzieję, że miniony weekend przyniósł wam wiele odpoczynku i wytchnienia, że nabraliście sił i motywacji do dalszej pracy. W tym tygodniu w dalszym ciągu pozostajemy w tematyce Świąt Wielkanocnych, które są coraz bliżej.

1.   Zanim jednak zaczniemy powiedzcie mi jaki mamy dziś dzień tygodnia?

Oczywiście…bardzo dobrze odpowiedzieliście…dziś mamy poniedziałek. Do Świąt Wielkanocnych pozostało nam 6 dni. Czy potraficie wymienić wszystkie dni tygodnia w odpowiedniej kolejności? Spróbujcie (rodzice na pewno pomogą)!

Brawo!!! Doskonale sobie poradziliście!!! Pamiętajcie, aby dni tygodnia utrwalać każdego dnia, tak jak robimy to codziennie rano w przedszkolu.

2.   Zapraszam was teraz Kochani do zabawy ruchowej przy muzyce : „Na ziemi zostaje”.

Gdy muzyka gra tańczycie i wyginacie się w jej rytmie, gdy jednak muzyka milknie wsłuchujecie się w polecenie animatora zabawy i wykonujecie ćwiczenia jak najszybciej.

Powodzenia :)

3.  Po tak intensywnej zabawie ruchowej proponuję Kochani byście wspólnie z rodzicami wykonali masażyk dziecięcy o nazwie „Pisanka”. W pierwszej wersji pisanką jest dziecko, które siada przed rodzicem w siadzie skrzyżnym. Rodzic siada za dzieckiem w siadzie rozkrocznym i rysuje na plecach swojej pociechy różnorodne wzory, jakie można malować na pisance np. linie poziome, pionowe, ukośne, kropki, kratkę, różnorodne szlaczki, kwiatki, motylki itp. Dziecko może zgadywać co rodzic rysuje na jego plecach. Gdy rodzic namaluje już swoją pisankę następuje zamiana ról i tym razem, to dziecko masuje plecy rodzica.

4.   Nie ma Świąt Wielkanocnych bez pięknych, kolorowych pisanek, dlatego teraz wykonamy pracę plastyczną pt. „Pisanka-wyklejanka”.

Wybierzcie sobie Kochani jedną dowolną kolorowankę pisanki, którą zamieściłam w załącznikach i wykonajcie dowolną techniką jak najpiękniejszą pisankę:

- możecie wykleić pisankę wydzierankami z kolorowego papieru lub gazet,

- możecie wykleić pisankę kulkami bibuły,

- możecie wykleić pisankę przy użyciu plasteliny,

- w sytuacji, gdy nie macie pod ręką niezbędnych do tego zadania materiałów, proszę pomalujcie pisankę farbami lub pokolorujcie ją kredkami (nie chcę narzucać techniki, jaką pisanka ma być wykonana, gdyż zdaję sobie sprawę z tego, że w obecnej sytuacji może być problem z dostępem do materiałów plastycznych).

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli wykonane prace wyślecie mi na mój adres e-mailowy: m.zalewska@przedszkolemalanieszawka.pl

5.  Wiem, że lubicie ćwiczenia grafomotoryczne, bo zawsze z zapałem wykonujecie je w przedszkolu, dlatego przygotowałam dla Was Kochani trzy karty pracy usprawniające motorykę małą. Wasze zadanie polega na rysowaniu szlaczków na pisankach po śladach oraz połączeniu pisanek z odpowiednimi kolorami i pokolorowaniu ich w konturze.

6.  Zabawa „Poszukiwacze pisanek”.

W zabawie potrzebne są dekoracyjne pisanki, Kinder jajko bądź jajko ugotowane na twardo. Rodzic chowa pisankę w dowolnym miejscu w pokoju, tak aby dziecko nie widziało skrytki. Zadaniem dziecka jest odszukanie pisanki na podstawie wskazówek słownych: „zimno- ciepło-gorąco”. Gdy dziecko odnajdzie ukrytą pisankę następuje zamiana ról.

7.   Ostatnią na dziś propozycją zabawy (odbiegającą od tematyki świątecznej) będzie „Rejs łódką po jeziorze”.

W zabawie wykorzystujemy: miskę lub duży prostokątny pojemnik z wodą, słomki,  plastikowe nakrętki od butelek, plastelina, wykałaczki oraz kartki papieru. Z podanych materiałów wykonujemy łódeczki (takie jak na zamieszczonym zdjęciu). Gdy łódeczki będą gotowe puszczamy je na wodę, a dziecko używając słomki wprawia łódki w ruch. Jest to doskonałe ćwiczenie oddechowe, które Państwa dzieciom z pewnością przypadnie do gustu.

2Q==

RELIGIA

Proszę aby dzieci w tym tygodniu obejrzały film //youtu.be/sC4o9AuysWwi w miarę możliwości uczestniczyły z rodzicami w transmisji Mszy świętej Wielkanocnej. Do tego proszę, abyśmy jednoczyli się w modlitwie o zdrowie dla nas wszystkich i powrót do pracy i normalności.

"Zdrowych  i mimo wszystko radosnych świąt Wielkanocnych. Niech Jezus prawdziwie Zmartwychwstanie w naszych sercach, natomiast Jego Męka, i śmierć niech będzie dla nas przykładem, że ten trudny czas, czasami może ból i niedogodności - kiedyś się skończą, patrzmy przez pryzmat Chrystusa. Śmierć na krzyżu to nie koniec, ale początek, nowy początek, którego życzę nam Wszystkim"

Pani Ania od religii :)