KOLORY WIOSNY- 30.03.2020r.

Drogie Motylki!

Przesyłam dziś Wam list od zatroskanej Pani Wiosny, która ma ogromny problem i zwraca się do przedszkolaków z prośbą o pomoc. Wsłuchajcie się uważnie w treść listu, który przeczytają Wam wasi kochani rodzice i spróbujcie odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania.

„Kochane dzieci, Wam się przedstawię,
ja jestem Wiosna, co mieszka w trawie.
Przychodzę do Was zaraz po zimie,
gdy tylko mróz i śnieg biały minie.

Niestety problem mam bardzo duży,
zgubiłam mój kolor w długiej podróży.
Kolor zielony, to chyba wiecie,
kolor zielony - najpiękniejszy w świecie !

Imię me Wiosna, zawód – malarka,
maluje świat w kolorze kanarka.
Zima się kończy, pracę zaczynam
a zielonego jak nie mam tak, nie ma.

Dlatego proszę Was dzieci o pomoc,
pomóżcie mi znaleźć mą barwę zieloną.
Muszę zielone pomalować dróżki,
drzewa, krzewy i polnego konika nóżki.

Żabki, co w stawie kumkają wesoło,
trawki, co pięknie pachną w około.
Prośbę więc mą ponownie powtarzam
i Was dzieci serdecznie pozdrawiam”.

1. Rozmowa z dziećmi na temat treści listu:

- Kto do Was napisał list?

- Po jakiej porze roku następuje wiosna?

- Jaki zawód wykonuje w wierszu Pani Wiosna?
- O co prosi Was Pani Wiosna?
- Do czego potrzebny Wiośnie kolor zielony?

2. „Czary- mary”- zabawa z wykorzystaniem farb: wyczarowywanie koloru zielonego poprzez połączenie farby żółtej i niebieskiej z równoczesnym wypowiadaniem rymowanki z różnym natężeniem głosu:

„Czary-mary, czary-mary, niech się spełnią nasze czary.

Hokus pokus dzień radosny, mamy tutaj kolor wiosny”.

3. „Pani Wiosenka zielona panienka”- praca plastyczna.

A teraz pomalujcie otrzymanym kolorem farby (zielonym) suknię Pani Wiosny. Kwiaty, które się na niej znajdują pomalujcie z wykorzystaniem innych kolorów wiosennych. Malując starajcie się nie wykraczać poza kontury. Wasze prace z pewnością będą piękne. Jeśli macie ochotę się nimi pochwalić proszę prześlijcie mi swoje prace na adres e-mail: m.zalewska@przedszkolemalanieszawka.com.

4. „Wiosenne kwiaty”- zabawa matematyczna.

Wraz z nadejściem kolorowej Pani Wiosny z ziemi wychodzą piękne kwiaty. Kwiaty mają liście, które możemy policzyć. Sprawdźcie, ile liści mają poszczególne kwiaty na karcie pracy i wskażcie, który kwiatek ma ich najwięcej.

Kochani moi spisaliście się na medal. Teraz czas na odpoczynek przy oglądaniu teatrzyku muzycznego dla dzieci „O Hani, dwóch zajączkach i roztopionym bałwanku”:

ZAJĘCIA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO Z ELEMENTAMI TAŃCA

Kochane dzieci serdecznie zapraszam codziennie od poniedziałku do piątku na darmowe zajęcia muzyczno- taneczno- ruchowe online. Codziennie o 10:30- Baby Dance czyli tańce i hulańce dla najmłodszych dzieci do 6 r.ż. Zapisz się by dostać linki do przedpołudniowych zajęć z Majka TV.

Zapraszam również do utrwalenia znanej dzieciom zabawy "Epolitaj taj ". Troszeczkę inna wolniejsza wersja niż znają dzieci, ale wiem, że świetnie sobie poradzą. Miłej zabawy dla całej rodziny.

Jeśli macie Państwo możliwość nagrajcie swoje pociechy podczas zajęć ruchowych i wyślijcie filmiki na adres email: a.sobecka@przedszkolemalanieszawka.pl

INTEGRACJA SENSORYCZNA