ALBUM RODZINNY- 27.05.2020r.

Dzień dobry…mam nadzieję, że wszystkie dzieci są gotowe do działania. Rozpoczniemy od zabawy muzyczno- ruchowej „Taniec na gazecie”. Przygotujcie gazetę i rozłóżcie ją na podłodze. Wasi rodzice włączą wam muzykę do tańca. Gdy muzyka będzie grała wy swobodnie tańczycie na gazecie tak, aby nie dotknąć podłogi. Gdy usłyszycie przerwę w muzyce schodzicie z gazety i składacie ją na pół, po czym ponownie tańczycie w rytmie muzyki. Z każdą pauzą w muzyce gazeta będzie coraz mniejsza, a wy będziecie mieli coraz mniej przestrzeni do tańca. Ciekawe jak sobie poradzicie? Powodzenia.

1.  „Rodzina zabawek”- zabawa matematyczna

W załączniku odnajdziecie matematyczną kartę pracy przedstawiającą zabawki: misie, lalki, wózki oraz samochody. Wasze zadanie polega na ich policzeniu i narysowaniu odpowiedniej ilości kropek pod obrazkami zabawek na dole karty pracy.

2.  „Z rodzinnego albumu”- oglądanie rodzinnych zdjęć

Każdy z was z pewnością posiada albumy ze zdjęciami członków rodziny. Proponuję, aby dzisiejszego dnia poświęcić chwilę wolnego czasu na oglądanie rodzinnych fotografii. Odnajdźcie zdjęcia babć, dziadków, rodziców, oraz rodzeństwa. Może macie zdjęcia ukochanej cioci czy wspaniałego wujka. Zwróćcie uwagę na wygląd członków swojej rodziny: powiedzcie jaki mają kolor włosów, jakiego są wzrostu, kto w rodzinie jest najstarszy, a kto najmłodszy itp. Powiedzcie co lubicie robić z członkami swojej rodziny.

3.  „Moja kochana rodzina”- rysowanie portretu rodziny

Nadszedł czas na narysowanie rodzinnego portretu. Wiemy już jak wyglądają członkowie waszej rodziny, wiec teraz postarajcie się ją narysować. Pamiętajcie, aby narysować wszystkie części ciała. Pracę plastyczną można także wykonać poprzez wycięcie z papieru figur geometrycznych (kół, kwadratów, prostokątów), przyklejenie ich na kartkę i dorysowaniu brakujących elementów, tak jak na przykładowym obrazku poniżej. Wybór techniki jest dowolny i należy do was.

Gmina Rzgow

Znalezione obrazy dla zapytania praca plastyczna rodzina ...

Propozycja zadania na miłe popołudnie:

4.  „Fotografia rodzinna”- zadanie rozwijające spostrzegawczość

W załączniku odnajdziecie kartę pracy przedstawiającą rodzinę. Wasze zadanie polega na dopasowaniu twarzy do odpowiednich miejsc na zdjęciu. Zadanie można wykonać na dwa sposoby:

• poprzez narysowanie linii między twarzą a odpowiednim miejscem na zdjęciu
  • poprzez wycięcie twarzy i przyklejenie ich w odpowiednim miejscu na zdjęciu.