OBROŃCY NATURY- 24.04.2020r.

Witam serdecznie wszystkie Motylki oraz rodziców…dzisiejszy dzień rozpoczniemy od przypomnienia sobie: „Jaki mamy dziś dzień tygodnia?”, „Jaki mamy miesiąc?”. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze odpowiedzieli (z pomocą rodziców w sytuacji problemowej).

W miesiącu kwietniu każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym roku jego obchody przypadały na dzień 22 kwietnia. Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie każdego człowieka. Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę.

My również jesteśmy małymi obrońcami natury, którzy stoją na straży czystości naszej pięknej planety. W dniu dzisiejszym utrwalimy sobie, w jaki sposób segregujemy śmieci w naszych domach.

1.  Na początek poznajcie naszego dzisiejszego gościa…Pana Sprzątalskiego, który opowie nam historię segregowania śmieci oraz wyjaśni, do jakich pojemników należy wyrzucać śmieci określonego rodzaju. Słuchajcie uważnie!

2.  Jeszcze raz przyjrzyjmy się uważnie koszom na śmieci i produktom, które do nich wrzucamy. Utrwalmy sobie te wiadomości, aby w przyszłości nie popełniać błędów podczas segregacji odpadów (proszę rodziców o pokazanie dzieciom materiału obrazkowego zamieszczonego w załączniku i wspólne omówienie ilustracji).

3.  A teraz zachęcam wszystkie dzieci do przyniesienia kredek i odpowiedniego pokolorowania koszy na śmieci, zgodnie, z tym czego dowiedzieliście się z filmu i prezentowanych obrazków.

Z

4.  Motylki…zapewne podczas spacerów z rodzicami zauważyliście, że nie wszyscy dbają o naszą planetę. Wielu ludzi wcale nie wyrzuca śmieci do koszy, które są do tego przeznaczone. Rzucają śmieci bezmyślnie na ziemię, zanieczyszczając nasze pola, łąki, lasy, wody. Gorąco was zachęcam, abyście wspólnie z rodzicami, udając się na spacer do lasu, zabrali ze sobą worek na śmieci oraz rękawiczki jednorazowe. Pozbierajcie śmieci, które zanieczyszczają okoliczne lasy, dajcie przykład innym ludziom, jak należy dbać o naszą przyrodę. Będę z was niezmiernie dumna, bo to wy mali ekolodzy jesteście przyszłością świata.

5.  Przed wyjściem do lasu posłuchajcie piosenki pt. „Nasza planeta” w wykonaniu Śpiewających Brzdąców.

Dziękuję serdecznie dzieciom i rodzicom za pomoc w sprzątaniu świata!!!

Jesteście wielcy!!!