WIOSENNY OGRÓDEK- 27.03.2020r.

Kochane Motylki w dniu dzisiejszym sprawdzimy, czy potraficie rozpoznać pierwsze zwiastuny wiosny. W tym celu posłuży wam loteryjka obrazkowa zawierająca kartę z wizerunkiem Pani Wiosny, kartki z podpisami pozostałych pór roku (lato, zima, jesień) oraz materiały zdjęciowe z symbolami pór roku.

1. Jeśli rodzice mają możliwość wydrukowania materiałów, to dzieci mogą z niewielką pomocą wyciąć obrazki, poodwracać je i losując kolejno dopasowywać do poszczególnych pór roku.

W sytuacji, gdy materiały w warunkach domowych nie mogą być wydrukowane wystarczy, aby dziecko słownie przyporządkowało zdjęcia do pór roku. Rola rodziców polega na nazywaniu zwiastunów wiosny (szczególnie kwiatów) i utrwalaniu ich nazw, tak by dziecko zapamiętało chociaż trzy wybrane kwiaty wiosenne.

2. „Tulipan”- ćwiczenie grafomotoryczne.

Pamiętając o tym, jak istotne jest usprawnianie waszych rączek zamieszczamy również wiosenne ćwiczenie grafomotoryczne. Waszym zadaniem jest narysowanie tulipanów po śladzie przerywanym. Ołówki w dłoń i do dzieła ????Tulipany można pokolorować z zachowaniem odpowiedniej rzeczywistej kolorystyki.

3. „Pudełka sensoryczne”- zabawa dotykowa.

Drodzy rodzice…wasze pociechy uwielbiają tą zabawę. Do pudełka lub worka wkładamy różne przedmioty codziennego użytku. Zawiązujemy dziecku oczy, a następnie wkładamy jego dłonie do pudełka/worka. Dziecko ma rozpoznać przedmioty tylko na podstawie dotyku. Oczywiście rodzic może zamienić się z dzieckiem rolami, zawiązać sobie oczy i rozpoznawać przedmioty wrzucone do pudełka/worka przez dziecko

GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

Wesołe zabawy logopedyczne w domu.