MOJE NAJBLIŻSZE OTOCZENIE- 08.05.2020r.

Dzień dobry Motylki…mam nadzieję, że macie na sobie wygodny strój, który umożliwi wam wykonanie kilku porannych ćwiczeń gimnastycznych:

- spróbujcie podskoczyć kilka razy na jednej nodze (raz prawej, raz lewej)

- przeskoczcie obunóż przez niską przeszkodę ułożoną na podłodze

- wykonajcie kilka ruchów okrężnych rak w przód i w tył

- połóżcie na głowie jakiegoś małego pluszaka i spróbujcie pospacerować z nim po pokoju (tak, by pluszak nie spadł), pamiętajcie, że plecy muszą być wyprostowane

- włóżcie pluszaka pomiędzy kolana i wykonajcie kilka podskoków.

1.  Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od zabawy matematycznej: „Co najpierw? Co później?”.

W załączniku odnajdziecie historyjkę obrazkową pt. „Jak powstają konfitury?”. Wytnijcie obrazki, ułóżcie je w kolejności chronologicznej i opowiedzcie historyjkę. Pamiętajcie, że podczas opowiadania stosujemy zwroty: "„NA POCZĄTKU, POTEM, NA KOŃCU”.

Historyjkę możecie przykleić w odpowiedniej kolejności na kartkę.

2.  Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce- poznawanie zabytków naszej gminy.

Motylki…Olenderski Park Etnograficzny znajdujący się na terenie Wielkiej Nieszawki, to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszej gminie, poświęcone osadnikom przybyłym na nasze ziemie z terenów Holandii oraz Niemiec.

Być może wielu z was odwiedziło już nasz piękny skansen wspólnie z rodzicami. Dzieci, które jeszcze nie widziały parku etnograficznego zapraszam na film.

Jeśli tylko będzie taka możliwość wybierzemy się wspólnie na przedszkolną wycieczkę, aby móc na żywo obejrzeć nasz wspaniały zabytkowy skansen.

Propozycje zabaw i ćwiczeń na miłe popołudnie:

3.  „Motyle”- ćwiczenie rozwijające spostrzegawczość

Zadanie polega na odnalezieniu takich samych motyli i połączeniu ich ze sobą. Pokolorujcie motyle według wzoru.

4.  „Wiosenne kwiaty”- zabawa plastyczna

Jest to propozycja zabawy plastycznej z wykorzystaniem rolek papieru toaletowego. Poniższa ilustracja przedstawia, w jaki sposób można wykonać wiosenne kwiaty. Potrzebne są tylko farby, rolki papieru toaletowego, nożyczki oraz biała kartka bloku technicznego. Życzę owocnej zabawy. Efekty prac proszę wysyłać na adres e-mailowy: m.zalewska@przedszkolemalanieszawka.pl