AHOJ, PRZYGODO-17.06.2020r.

Witam serdecznie wszystkie dzieci…w dniu wczorajszym podróżowaliśmy po lądzie, dziś zapraszam was w podróż po morzu. Kto z was pamięta…jak nazywa się polskie morze? Oczywiście…to Morze Bałtyckie…zapraszam was do zabawy ruchowej przy piosence: „Oto Morze Bałtyckie jest”:

1.  „Cisza na morzu”- zabawa naśladowcza

Dzieci siedzą w kole i powtarzają popularną rymowankę: Cisza na morzu, wicher dmie. Ten bałwan morski, kto pierwszy odezwie się. Naśladują gesty N. bez hałasowania i głośnych rozmów. Dzieci: Wciągają żagle na maszt –   przekładają dłonie zaciśnięte w pięści jedna na drugą, wyglądają lądu z bocianiego gniazda – przykładają dłoń do czoła i rozglądają się, szorują pokład –    wykonują rękami ruchy posuwiste po podłodze.

2.  „Żaglówka”- ćwiczenie plastyczne:

Ćwiczenie plastyczne można wykonać na kilka możliwych sposobów:

- można wykorzystać papierowy talerzyk, słomkę oraz kolorową kartkę papieru na wykonanie żagla,

- można użyć rolki papieru toaletowego oraz kartki kolorowego papieru na wykonanie żagla,

- można wyciąć elementy żaglówki z kolorowego papieru i przykleić kompozycję na kartce pomalowanej niebieską farbą;

Technika zależy od was i od tego, jakimi materiałami plastycznymi dysponujecie w waszych domach. Poniższe ilustracje mogą stać się dla was inspiracją. Na wasze cudowne prace czekam z niecierpliwością: m.zalewska@przedszkolemalanieszawka.pl

Łódka z papierowego talerzyka i słomki | LódŻaglówki - Prace plastyczne dla dzieci

3.  „Co zabrać na wakacje?”- ćwiczenie grafomotoryczne

Rysuj po śladach szarych linii rysunków przedmiotów, które można zabrać ze sobą na wakacje.

Nazwij zdjęcia przedstawione poniżej na zdjęciach. Powiedz, gdzie być chciał/-a pojechać na swoje upragnione wakacje?

Propozycje zabaw na miłe popołudnie:

4.  Zachęcam dzieci do utrwalania piosenki pt. „Już wkrótce wakacje”

„Już wkrótce wakacje
i piękna pogoda,
wyjedźmy więc czym prędzej,
bo każdej chwili szkoda.

Ref.: Gdzie grzywy morskich fal,
gdzie słońca złoty blask,
gdzie ptaków leśny chór
swym śpiewem wita nas.

Żegnamy się z panią,
z Maciusiem i z Anią,
gotowi, spakowani,
dziś w drogę wyruszamy.

Ref.: Gdzie grzywy morskich fal…

Lecimy, jedziemy,
idziemy, płyniemy,
powietrzem, lądem, wodą,
by spotkać się z przyrodą.

Ref.: Gdzie grzywy morskich fal…”