Rodzicu,

ze względu na sytuację epidemiologiczną, w celu zapewnienia bezpieczeństwa klientom i pracowników znacząco zmienił się sposób funkcjonowania Poradni, w tym warunki prowadzenia badań diagnostycznych. W trosce o zdrowie prosimy  o  przestrzeganie poniżej  podanych zasad:

• Zgłoszenie o badanie po wydrukowaniu i podpisaniu prosimy przesyłać na adres Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  pocztą  lub jego skan pocztą elektroniczną na adres mailowy odpowiedniego oddziału.  Wzory dokumentów na stronie :        http://poradnia-chelmza.pl/druki/

Można je złożyć również osobiście przy zachowaniu środków ostrożności w skrzynce podawczej

• Po rozpatrzeniu zgłoszenia pracownik Poradni poinformuje telefonicznie o terminie badania/spotkania w placówce oraz przeprowadzi telefonicznie Ankietę wstępnej kwalifikacji.
  • Przyjmowani są tylko klienci po wcześniejszym telefonicznym umówieniu spotkania.
  • Przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
  • Nie przyprowadzaj dziecka do Poradni, jeżeli któryś z domowników przebywa na kwarantannie lub w izolacji. Proszę pozostań w domu oraz stosuj się do zaleceń służb sanitarnych i lekarzy. Powiadom o sytuacji sekretariat Poradni, najszybciej jak to będzie możliwe zostanie  wyznaczony nowy  termin wizyty;
  • Udział rodzica/opiekuna prawnego w diagnozie, terapii możliwy jest w wyjątkowych sytuacjach pod warunkiem, że rodzic/opiekun prawny znajduje w odległości się min. 2 metry od diagnosty .
  • Prosimy o punktualne przybycie na wizytę, aby uniknąć sytuacji gromadzenia się większej liczby osób w Poradni oraz by zapewnić czas na dezynfekcję pomieszczeń.
  • Wywiad przed badaniem może być przeprowadzony po wcześniejszym uzgodnieniu z rodzicem telefonicznie lub poprzez połączenie online.
  • Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, w indywidualną osłonę nosa
    i ust. Dzieci niepełnosprawne są zwolnione z obowiązku noszenia maseczki ochronnej.
  • Wyjaśnij dziecku, dlaczego nie może zabierać ze sobą do Poradni niepotrzebnych, dodatkowych przedmiotów np. zabawek.
  • Prosimy o zabranie ze sobą piórnika dziecka z przyborami szkolnymi (długopis, ołówek, kredki, nożyczki).
  • Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie.
  • Po przyjściu do Poradni  następuje mierzenie temperatury, mycie i dezynfekcja rąk.
  • Omówienie wyników badania  po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikiem Poradni może odbywać się w trakcie rozmowy telefonicznej lub połączenia online.
  • Konsultacje i porady dla rodziców, dzieci i nauczycieli mogą być  prowadzone
    w formie zdalnej lub bezpośrednio przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności oraz po uprzednim uzgodnieniu terminu spotkania.
  • Opinię lub orzeczenie Poradnia prześle pocztą na adres domowy.