30.11.2021 r. ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Dzień dobry dzieci !

Dziś mamy nietypowy dzień w kalendarzu 30 listopada. Ten dzień nosi nazwę Andrzejki. Pamiętacie może z poprzedniego roku, że jest to dzień wróżby i zabawy.

1. Prezentacja multimedialna Andrzejki

Zapraszam Was do obejrzenia prezentacji o tradycjach andrzejkowych.

A teraz zaproście Waszych domowników, rodziców, rodzeństwo lub babcię z dziadkiem, do wspólnej zabawy andrzejkowej w Waszym domu. Wykonajcie razem wybrane wróżby, najlepiej te, które podobają Wam się najbardziej. Pamiętajcie, że dzisiejszy dzień ma być dla wszystkich wesoły! Dlatego możecie potańczyć przy słuchaniu piosenki o Andrzejkach.

Na zakończenie mozecie zakręcić kołem Andrzejkowe koło z wróżbami:

2. Powtarzamy literę "u" oraz "U"

Pamiętacie, jaka literka ostatnio królowała u nas w sali przedszkolnej? Zastanówcie się dobrze! Oczywiście, to była mała litera "u" oraz wielka litera " U". Wiem, że pamiętacie jak ona wygląda i w jakich wyrazach się kryje. Dlatego otwórzcie Wasze książki Planeta dzieci, czytanie i pisanie na stronie 23:

• na żółtym polu odszukajcie 5 liter "u" i otoczcie je w pętle;
  • weźcie ołówek i poćwiczcie kreślenie litery "u" oraz "U", pamiętajcie żeby zrobić to starannie.

Teraz przewróćcie kartkę na kolejną stronę 24:

• poproście któregoś ze starszych domowników, żeby przeczytał Wam wierszyk o tym, co robią dzieci jesienią, a potem podkreślcie kolorem czerwonym  wszystkie litery "u" oraz "U" jakie uda Wam się odszukać w tekście;
  • ołówkiem jedźcie po śladach ukrytych zabawkach i spróbujcie je odczarować, następnie dwie takie same zabawki pokolorujcie używając Waszych ulubionych kolorów;
  • spróbujcie przeczytać wyrazy w ramce na dole po lewej stronie, a po prawej pokolorujcie pola z literami, z jakich powstał wyraz.

Brawo Wiewiórki!!! Jesteście bardzo zdolne. Dziękuję Wam za wspólną zabawę i pracę.