Dzień dinozaura - 24.02.2023 r.

Choć dinozaury dawno wyginęły to nie przestają fascynować zarówno tych dużych, jak i małych…26 lutego obchodzimy ,,Dzień dinozaura", który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierząt. Żabki przyniosły do przedszkola książeczki i zabawki - dinozaury. Żabki szukały dino - skamielin w piasku kinetycznym za pomocą pędzli i oglądały pod lupami - naśladujac pracę paleontologa. Obejrzały ciekawy film edukacyjny, z którego dowiedziały się jak żyły dinozaury. Starały sie prawidłowo wypowiedzieć ich nazwy - co nie było łatwe. Układały kolorowe kuleczki na konturze dinozaura, wykorzystując klamerki. Zrobiliśmy ,,Wulkany", które bardzo podobały się dzieciom (przepis: soda oczyszczona, woda, barwnik spożywczy, płyn do mycia naczyń, ocet, słoik). Wykonały pracę plastyczno -techniczną ,,Dinozaur - Triceratops". Każde dziecko otrzymało opaskę z dinozaurem i naklejki. Był to dzień pełen wrażeń.

• Dzień dinozaura