Dzień popcornu - 19.01.2023 r.

Na korytarzu przedszkola unosił się dziś zapach popcornu, jak przed seansem filmowym. To dlatego, że ta popularna przekąska ma dziś, 19 stycznia, swoje specjalne święto w kalendarzu – Światowy Dzień Popcornu. Oczywiście był seans dla dzieci z popcornem i biletami. Były zabawy badawcze z popcornem w roli głównej: Żabki oglądały popcorn i ziarenka kukurydzy pod lupą, wykonywały popcornowy obrazek, przy którym mogły podjadać popcorn, oddzielały popcorn od ziarenek, tworzyły popcornowy łańcuch, przy pomocy słomki przekładały popcorn na drugą kartkę. Pan Maciek pokazał nam jak działa ,,zaczarowana' maszyna do popcornu. To był jak zawsze dzień pełen wrażeń.

• Dzień popcornu