21.01.2022 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś jest 21 stycznia, w tym dniu obchodzimy pewne szczególne święto. Kto z Was pamięta jakie?

Zgadza się jest to Dzień Babci i Dziadka! Babcie i dzadkowie są bardzo ważnymi osobami w naszym życiu.

Opiekują się nami, spędzają z nami czas, bawią się i mocno nas kochają. Wiewióreczki chiałabym, abyście opowiedzieli kika słów o swoich dziadkach i babciach. Jacy są? Jak spędzają z Wami czas? Co najbardziej lubicie z Nimi robić?

Pięknie, Wasze wypowiedzi pokazują jak bardzo kochacie swoich dziadków i babcie oraz jak doceniacie ich obecność!

1. Piosenka ,,Pytania do babci i dziadka" - ZoZi

Wiewióreczki zaśpiewajcie teraz piosenkę której zaczeliśmy uczyć się w przedszkolu! Pamiętajcie, aby śpiewać głośno :)

www.youtube.com/watch?v=jICXQSFiJkM

2. ,,Babcia i dziadek" - zabawa z literami

Proszę Was, abyscie w kolejnym zadanie przegłoskowali wyraz BABCIA. Brawo B-A-B-CI-A !

Ile jest głosek? Świetnie mamy 5 głosek!

A teraz DZAIADEK. Pięknie DZI-A-D-E-K.

Ile jest głosek? Super, także mamy 5 głosek!

Teraz Wiewióreczki pokolorujcie litery z jakich składa się wraz BABCIA oraz DZIADEK

Babcia i dziadek - źródło www.przedszkolankowo.pl

Żródło: www.przedszkolankowo.pl

Doskonale sobie poradziliście!

Teraz powiedzcie mi z ilu liter składa sie wyraz BABCIA? - Zgadza sie z 6!

A z ilu DZIADEK? - Dokładnie rownież z 6! Jeden i drugi wyraz zawiera tyle samo głosek i tyle samo liter.

3. ,,Portret babci i dziadka - praca plastyczna"

Kolejnym naszym zadaniem będzie wykonanie portreu babci i dziadka. Przygotujcie klej, nożyczki, farby oraz kolorwe, a jeśli nie macie to białe kartki papieru.Postępujcie zgodnie z instrukcją na filmie. Powodzenia!

Kartki na pewno wyszły piękne!

Teraz przed Wami ostatnie najwazniejsze zadanie: Poproście rodziców,aby zadzwonili do Waszych babć i dziadków, a Wy złóżcie im życzenia i powiedzcie im jak bardzo ich kochacie!