02.12.2021- ZIMNO CORAZ ZIMNIEJ

Witam Was serdecznie!

Dziś mamy kolejny dzień grudnia co oznacza, że czas otworzyć kolejną kopertę z naszego kalendarza adwentowego. Uwaga zadanie na dziś to:

Pomóż rodzicom w porządkach domowych.

Bardzo ważne zadanie przed Wami Wiewióreczki. Życzę powodzenia i  chętnie zobaczę jakieś zdjęcie jak dzielnie i z zapałem wykonujecie to zadanie.

Zapraszam wszystkich do zabawy, którą bardzo dobrze znacie. Zaproście do niej rodziców, swoje rodzeństwo.

1. Zabawa ruchowa

Posłuchajcie uważnie teraz zagadki i zgadnijcie co to jest?

2. Zagadka

Otuli Cię i ogrzeje w dzień, a także w nocy, cieplutki i wełniany ulubiony………………..

Super, brawo tak to jest koc.

Poproszę Was teraz, powiedzcie swoim rodzicom czy macie swój ulubiony kocyk?

Jeżeli tak to jak on wygląda?

Jaki jest on jest w dotyku?

3. Wprowadzenie litery k,K.

Proszę otwórzcie swoje zimowe książki Planeta dzieci karty 2 na stronie 14.

• Popatrzcie i powiedzcie co widzicie w górnym lewym, rogu. Jest to koc.
  • Podzielcie proszę wyraz koc na sylaby. Dobrze myślicie jest jedna sylaba.
  • Proszę podzielcie teraz wyraz koc na głoski. Brawo w tym wyrazie są 3 głoski. Popatrzcie pod obrazkiem z kółeczek utworzył się schemat z głosek taki sam jak tworzymi w sali.
  • Sprawdźcie w takim razie czy nasza nowopoznana głoska jest spółgłoską czy samogłoską. Pokażcie rodzicom w jaki sposób sprawdzamy to w przedszkolu. Rewelacyjnie Wam idzie głoska k jest to spółgłoska i oznaczamy ją kolorem niebieskim.
  • Na którym miejscu w wyrazie koc występuje głoska k? Super, oczywiście na pierwszym. Czy znacie może jeszcze jakieś inne wyrazy, które zaczynają się na głoskę k?

4. Praca w kartach pracy Planeta dzieci karty 2 str. 14- 15

• Proszę Was teraz popatrzcie na obrazki poniżej i powiedzcie co widzicie.
  • Następnie pokolorujcie na niebiesko kółka oznaczające głoski k.
  • Otoczcie pętlami zdjęcia, w których nazwie głoska k występuje dwa razy.
  • Teraz poproszę spójrzcie na zadania na drugiej stronie. Poprowadźcie Kalinę drogą z liter k, K a dowiesz się którą czapkę wybrała w sklepie i pokoloruj właściwy rysunek.
  • Jeżeli dacie radę a wiem, że stać Was na wiele to spróbujcie przeczytać wspólnie z rodzicami tekst na dole strony.

To były bardzo wyczerpujące zajęcia, jednak jestem przekonana, że świetnie sobie poradziliście. Jeżeli macie ochotę to poproście rodziców, żeby zrobili i przesłali na moją pocztę ninakomenda7@gamil.com zdjęcia zrobionych przez Was zadań.

Tymczasem życzę Wam miłego dnia😊