01.12.2021 r.- SZRON I ŚNIEG

Witam wszystkie Wiewióreczki!

Dziś rozpoczyna się kolejny miesiąc w naszym kalendarzu. Kto z Was zgadnie jaki to miesiąc? Uwaga parę podpowiedzi: jest on ostatnim miesiącem w roku; jest to miesiąc, który występuje po listopadzie; jest to miesiąc, który wita nas Świętami śniegiem i prezentami. Ktoś z Was już wie jaki to miesiąc? Brawo ! Jest to grudzień.

W grudniu przygotujemy się do świąt Bożego Narodzenia. Taki czas oczekiwania nazywamy adwentem. Na pewno każdy z Was ma w domu kalendarz adwentowy i już dziś 1 grudnia otworzył pierwszą czekoladkę lub coś innego. My również w naszej grupie przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia i mamy kalendarz adwentowy. Jednak nasz kalendarz jest troszkę inny. Pod każdym kolejnym dniem, który przybliża Nas do Świat Bożego Narodzenia mamy zadanie do wykonania. Ponieważ nie mamy możliwości przez najbliższych parę dni się spotkać zadania, które ukryły się w kalendarzu będę Wam przekazywała tutaj. Jak wrócimy do przedszkola, każdy z Was otrzyma specjalnego  Mikołaja i to właśnie na jego brodzie będziecie zaznaczać, a  tym samym odliczać dni do Świat Bożego Narodzenia.

W takim razie pierwsze zadanie dla Was to:

Napiszcie list do Świętego Mikołaja.

Jeżeli już, ktoś z Was napisał list do Świętego Mikołaja to świetnie, jeżeli nie to żaden problem dziś z pomocą rodziców zróbcie to.

No dobrze to teraz przechodzimy do zajęć.  Na początek zimowe ćwiczenia w podskokach.

1. Zabawa ruchowa

2. Wesołe śnieżynki

• Powiedzcie mi ile jest śnieżynek?
  • Jeżeli dołożę jeszcze jedną śnieżynkę to ile teraz będzie śnieżynek?

Brawo! Mamy teraz 4 śnieżynki.

• Chciałabym, aby każda śnieżynka miała czapeczkę. Ile czapeczek potrzebuję? Świetnie Wam idzie potrzebuję 4 czapeczki.

Mamy czapeczkę w kolorze niebieskim, zielonym, żółtym i czerwonym. Proszę odpowiedzcie mi na pytania:

- Która z kolei śnieżynka ma niebieską czapeczkę?

- Jakiego koloru czapeczkę ma śnieżynka pierwsza z prawej strony?

- Jakiego koloru czapeczkę ma śnieżynka pierwsza z lewej strony?

- Która z kolei śnieżynka ma żółtą czapeczkę?

3. Praca w kartach pracy Planeta dzieci liczenie 25.

Proszę otwórzcie swoje ćwiczenia . Przed Wami cyfra 4. Popatrzcie na nią i zastanówcie się co Wam przypomina?

• Teraz przygotujcie swój palec wskazujący niech na chwilę zastąpi on nam ołówek i tak jak pokazują strzałki spróbujcie kreślić palcem cyfrę 4.
  • Ozdóbcie ją w dowolny sposób.
  • W pudełku obok narysujcie tyle gwiazdek, ile wskazuje liczba.
  • Pokolorujcie w wieży czwarty krążek od dołu.
  • Dorysujcie każdemu dziecku śnieżynki na sznurkach tak, aby na obu było ich po tyle samo.
  • Narysujcie serce nad dzieckiem, które ma razem 4 śnieżynki.
  • Napiszcie ołówkiem cyfrę 4 po śladzie.

Poproście Rodziców, żeby przysłali zdjęcie Waszych gotowych kart pracy do mnie ninakomenda7@gmail.com

Dziękuję Wam za dzisiejszy dzień 😊