MIKOŁAJKI - 06.12.2021 r.

Witajcie kochane dzieci

Dziś mamy wyjątkowy dzień. Nareszcie wszyscy doczekaliśmy się przybycia Świętego Mikołaja. Myślę, że każdy z Was, dziś rano, otrzymał prezent od Mikołaja. Ja też z niecierpliwością czekałam, kiedy w końcu odwiedzi mnie w domu! Udało się, też znalazłam mały prezencik w swoim buciku. Skoro do wszystkich przyszedł Święty Mikołaj, to oznacza to, że byliśmy grzeczni przez cały rok!!!! Jestem z Was dumna!

1. Oglądanie prezentacji multimedialnej "Mikołajki"

Zapraszam Was do obejrzenia filmiku z zagadkami związanego z dzisiejszym świętem.

2. "W jaki sposób przybył do nas Święty Mikołaj?" - burza mózgów

• Jak myślicie kochani, w jaki sposób Mikołaj przybył do naszych domów?
  • Spójrzcie na zdjęcia poniżej, wybierzcie te, które według Was, wskazuje sposób przybycia Mikołaja do Waszego domu.
  • Uzasadnijcie swój wybór, opowiedzcie rodzicom, dlaczego wybraliście taki obrazek.
  • W jaki sposób dotarł do nas Mikołaj?

3. Zabawa plastyczna "Czapka Świętego Mikołaja"

Zapraszam Was teraz do narysowania czapki Świętego Mikołaja. Będzie Wam potrzebna kartka białego papieru oraz czerwona i czarna kredka. Czarną kredką rysujecie duży trójkąt, na jego czubku koło, pod trójkątem rysujecie kożuszek może być w kształcie prostokąta. Teraz wystarczy pokolorować czerwoną kredką część w kształcie trójkąta.

Chętnie zobaczę Wasze Mikołajowe Czapeczki. Poproście rodziców o przesłanie zdjęcia do mnie: m.kubiak@przedszkolemalanieszawka.pl

4. Kolejne zadanie z naszego wirtualego Kalendarza Adwentowego

Dziś otwieramy szufladkę z numerem 6.

Brawo! Świetnie się Wam udało. Życzę wszystkim udanych Mikołajek!