SMUTEK - 18.11.2021 r.

Witajcie Żabki, dziś jest czwartek 18 listopada.

1. Zabawy konstrukcyjne

Kochane Żabki, przygotujcie plastikowe nakrętki lub klocki i ułóżcie z nich różne minki (wesołe, smutne, złe, zdziwione itp.).

2. Wiersz „Naprawimy misia” Czesław Janczarski

Teraz posłuchajcie uważnie o przygodach pewnego misia i odpowiedzcie na pytania do tekstu.

„Kto misiowi urwał ucho? No, kto? – pytam.

Cicho, głucho… Nikt się jakoś nie przyznaje.

Może jechał miś tramwajem?

Może upadł, biegnąc z górki?

Może go dziobały kurki?

Może Azor go tarmosił,

urwał ucho, nie przeprosił?

Igła, nitka, rączek para,

naprawimy szkodę zaraz!

O już sterczą uszka oba,

teraz miś się nam podoba”

Kto jest bohaterem wiersza?

Co przydarzyło się misiowi?

Jak myślicie, misiu był wesoły czy smutny?

Jak naprawiono uszy misia?

3. Pora na muzyczną gimnastykę!

4. Zabawy popołudniowe:

"Dopasowywanie"

Kochane dzieci, uzupełnijcie tabelkę dopasowując odpowiednie kształty i kolory (materiały dostępne w załączniku – plik pdf. „Kształty i kolory1” oraz „Kształty i kolory2”)

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na zabawę! Zapraszam wszystkie zuchy do zabawy w tor przeszkód! 😊

- chodzenie w wyznaczonych miejscach

Na początek rozłóżcie na dywanie złożone w kostkę koce. Zadanie polega na przejściu/przebiegnięciu przez przeszkody w taki sposób, aby stawiać stopy wyłącznie na ręcznikach.

- wspinaczka

W kolejnym kroku będziecie się wspinać! Do wspinaczki potrzebne Wam będą poduszki i kołdra, które przykryjecie kocem.

- slalom

Ułóżcie plastikowe butelki po wodzie w równej linii, następnie spróbujcie przebiec slalomem po wyznaczonej trasie.

- czołganie

Spróbujcie czołgać się pod stołem lub samodzielnie wykonanym tunelem z krzeseł i koca.

- rzucanie do celu

Przygotujcie miskę oraz kilka przedmiotów, np. piłka, klocek, mała maskotka, balon itp. Możecie również stworzyć swoje woreczki z ryżem, makaronem lub innymi materiałami. Wsypcie je do jednorazowej torebki i zawiążcie. Waszym zadaniem jest wrzucić przedmioty do miski.

Uwaga! Jesteście gotowi? Zaczynamy!

Brawo Żabki!

Kochane Żabki, zdjęcia swoich prac możecie wysyłać na adres e-mail:
michalinaa.maj@gmail.com