RADOŚĆ - 15.11.2021

Witajcie Żabki, dziś jest poniedziałek 15 listopada.

Kochani, ten tydzień będzie pełen emocji! Zacznijmy od radości i przesłania swoim ukochanym rodzicom pięknych uśmiechów…😊

1. Zabawa "Skojarzenia"

Dzieci podają skojarzenia związane z narysowanym przez rodzica na kartce bądź przygotowanym wcześniej z czerwonego papieru sercem. Opowiadają o miłości nawiązując do tematyki dzisiejszych zajęć.

Kochane dzieci, czy wiecie jak nazywają się uczucia np. złość, radość, strach? To są właśnie emocje, który powstają w naszym sercu?

2. " Niedokończone zdania".

Wylosujcie z kapelusza karteczki z niedokończonym zdaniem, które pomoże odczytać wam rodzic i spróbujcie je dokończyć.

- „Radość to…”

- „Jestem zadowolony gdy…”

- „Uśmiecham się gdy…”

- „Cieszę się gdy…”

3. Zapraszam was teraz do swobodnych improwizacji tanecznych przy utworze Henryka Mikołaja Góreckiego „Pieśń o radości i rytmie”:

Henryk Mikolaj Gorecki, Songs of Joy and Rhythm, op. 7 (1956); mvt. IV - YouTube

4. Zabawy popołudniowe:

Praca plastyczna „Flaga radości”.

Wspólnie z rodzicami zaprojektujcie i wykonajcie pracę plastyczną z wykorzystaniem wesołych buziek. Do wykonania pracy potrzebna będzie kartka, ołówek, nożyczki, klej. Narysujcie flagę i wyklejcie ją wesołymi minkami. Miłej zabawy!

wfq52Kiv4kfDwAAAABJRU5ErkJggg==wfq52Kiv4kfDwAAAABJRU5ErkJggg==wfq52Kiv4kfDwAAAABJRU5ErkJggg==
Na zakończenie zapraszam do zabawy logopedycznej „Wesołe minki”. Waszym zadaniem jest naśladowanie żabkowych minek.

fI2YXTARQAAAAASUVORK5CYII=

Brawo Żabki! Dobra robota! 😊