Światowy Dzień Książki- 25.04.2022r.

25 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki) – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.
Dzieci poznały różne rodzaje książek, dowiedziały się dlaczego warto czytać książki. Naszą uroczystość wzbogaciła obecność p. Marii Miłoszewicz- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Małej Nieszawce, która opowiedziała dzieciom o pracy bibliotekarza oraz opowiedziała o magicznym miejscu jakim jest biblioteka. Specjalnie dla naszych przedszkolaków przeczytała wiersz "Smutna książeczka" i wspólnie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie jak należy dbać o książki. Dzieci z wszystkich grup aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach.Każda grupa zaprezentowała naszemu gościowi piosenkę, wiersz oraz wręczyła laurkę z okazji Dnia Książki. Na koniec dzieci otrzymały piękne kolorowanki związane z naszym świętem oraz zakładki do książek. Pani Marii dziękujemy, że tego dnia była razem z nami.

• Światowy Dzień Książki