Dzień wody- 25.03.2022r.

Dziś w naszym przedszkolu przedszkolaki świętowały Dzień Wody! W tym dniu wszyscy ubrani byliśmy na niebiesko i braliśmy udział w wyjątkowych zajęciach. Dzięki filmowi edukacyjnemu ,,Zdrojek i pory roku” oraz prezentacji multimedialnej dzieci poznały właściwości wody, jej stany skupienia oraz jej role w życiu ludzi, zwierząt i roślin. Przedszkolaki miały świetne pomysły na to, jak oszczędzać wodę oraz zrozumiany jak bardzo jest to istotne.  Znaczenie wody poznawaliśmy również poprzez ruch: dzieci rzucały  ,,żabkami do stawu”, budowały postać człowieka, która obrazowała zawartość wody w ciele oraz przeprawiały łódki na drugi brzeg.  Jednak najciekawsze okazały się EKSPERYMENTY!!! Przedszkolaki obserwowały jak zachowuje się świeczka w wodzie, wirujące rodzynki, burzę w szklance wody, tańczący olej oraz kolorowy deszcz. Najciekawsza okazała się erupcja wulkanu, robiła niesamowite wrażenie na małych obserwatorach. Na zakończenie zajęć dzieci miały za zadanie stworzenie własnych kropelek wody oraz wypicie przez cały dzień butelki wody. Wszystkim udało się wykonać zadania! Po takim dniu świadomość przedszkolaków na temat  znaczenia wody na świecie zdecydowanie wzrosła!

• Dzień wody