30.03.2021- Kura, kurczęta i pisanki.

Dzień dobry Żabki!

Przed nami kolejny piękny dzień! Na rozpoczęcie zapraszam Was na muzyczną gimnastykę.

1. Muzyczna gimnastyka.

1. Słuchanie opowiadania.

Posłuchajcie teraz opowiadania, które przeczytają Wam  rodzice.

Jak wiadomo, każda mama pragnie, aby jej dziecko było naj, naj, najwspanialsze!...Prawda? Tak samo rzecz się miała z pewnymi dobrze znanymi kurami. Któregoś ranka wszystkie trzy zniosły jajka. Cóż to była za radość! Gdakały wniebogłosy ze szczęścia! Spoglądały z miłością na swe jajeczka. Otulały je delikatnie. Nasłuchiwały, czy zza kruchej skorupki nie dobiegnie ich czasem jakiś dźwięk. Jednym słowem, jak wszystkie mamy, robiły sporo zamieszania.

- Z mojego jajeczka – gdakała pierwsza kura- wyrośnie najśliczniejszy kogucik na całym podwórku!

- Z mojego – gdakała druga- najpiękniejsza nioska w całej wsi!

Zaś trzecia kura była tak szczęśliwa, że nie widziała nawet, czy wolałaby chłopca, czy dziewczynkę. Wszystkie jednak chciały, aby ich dzieci były najpiękniejsze. Postanowiły więc pomalować skorupki jajek najwspanialej, jak potrafiły.

- Mój kogucik – gdakała pierwsza kura- będzie czerwony w niebieskie paseczki.

- A moja nioska – gdakała druga- będzie różowa w zielone groszki.

Zaś trzecia kura nie mogła się zdecydować, czy pomalować jajo na pomarańczowo w brązowe kwadraciki, czy na brązowo w pomarańczowe trójkąciki. Wszystkie były przekonane, że z tak kolorowych jajek wyklują się najpiękniejsze kurczaki na świecie. I rzeczywiście. Któreś nocy usłyszały jakieś ciche trzaski, jakieś popiskiwania…..- zanim się obejrzały , z popękanych kolorowych skorupek wyskoczyły ich dzieci.

- Jaka śliczniutka!..... – wygdakała pierwsza kura.

- Mój ty kochany!....- rozczuliła się druga.

- Chlip, chlip!.....- płakała ze szczęścia trzecia kura.

A małe kurczaki, wszystkie żółciutkie, jak gdyby pomalowało je samo słońce, rozejrzały się dookoła i krzyknęły radośnie: ,,Mamo! Już jestem!”

Powiedzcie mi jak zachowywały się kury? Co zrobiły, żeby ich kurki były najpiękniejsze? Na jakie kolory pomalowały jajka? Czy kurki urodziły się w takie wzroki jakie były ich skorupki?

1. Praca w kartach pracy Odkrywam siebie, cz.3, str. 56

- Pokolorujcie rysunki jajek jednym kolorem, ale tak, żeby każde jajko było inne.

- Połącz w pary takie same zestawy pisanek.

1. Utrwalenie w zabawie pojęć przestrzennych- Gdzie jest kurczątko?

Przed Wami rysunki. Powiedzcie mi gdzie znajduje się kurczątko?

• kurczak

5. Praca w kartach pracy Odkrywam siebie, cz.3, str.57

- Dokończ rysować kurki i koguciki wg wzoru.

- Pokoloruj jajko znajdujące się po lewej stronie w różowe wzorki, a po prawej stronie w zielone wzorki.

Miłego dnia Żabki :)

ANGIELSKI

Coraz bliżej święta. Wysłuchajcie słów, które będą powtarzać się w wielkanocnych zadaniach. Spróbujcie powtórzyć

Zabawa z króliczkami. Wysłuchajcie piosenki, a następnie spróbujcie zaśpiewać i zatańczyć. Ile jajek się zgubiło? Jakie miały kolory? Powiedzcie po angielsku.