Prima Aprilis- 1.04.2021r.

Dzisiaj kochane dzieci przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Zapraszam do wspólnej zabawy. Oto propozycja na dzisiejszy dzień, śmieszny dzień bo to dzień żartów:

• Prima Aprilis- film edukacyjny dla dzieci, z którego dzieci dowiedzą się co oznacza prima aprilis?, co znaczy dobry i zły żart? i wiele innych ciekawostek o tym dniu. Zapraszam do obejrzenia i uważnego słuchania.

• Wykonanie kurczątka. Do zadania potrzebujemy: żółte kartki z narysowanymi trzema kołami różnej wielkości (dla każdego dziecka), nożyczki, klej, kredki, kartki. Dzieci wycinają trzy żółte koła różnej wielkości. Największe to brzuszek, średnie – to głowa, a najmniejsze, złożone na pół – to skrzydełko. Układają na kartkach sylwety kurczątka i je przyklejają. Dorysowują kurczątkom czerwone nóżki, dzióbki i oczka. Nadają im imiona.
  • Słuchanie wiersza Doroty Gellner „Pisanki”.

Patrzcie, ile na stole pisanek!

Każda ma oczy malowane, naklejane.

Każda ma uśmiech kolorowy

i leży na stole grzecznie,

żeby się nie potłuc przypadkiem

w dzień świąteczny.

Ale pamiętajcie! Pisanki nie są do jedzenia!

Z pisanek się wyklują świąteczne życzenia.

• Rozmowa na temat wiersza.

− Jak wyglądają pisanki?

− Dlaczego leżą grzecznie na stole?

− Co się wykluje z pisanek?

Po południu proponuję

• Muzyczną Gimnastykę- ćwiczenia w podskokach

• Rytmizowanie tekstu. W wielkanocny poniedziałek oblewamy się nawzajem (mówimy szybko lub wolno , w zależności od tego, w jakim tempie rodzic porusza ręką ). Można tekst podzielić również na sylaby z równoczesnym wyklaskiwaniem tekstu.