03.12.2020 r. CZWARTEK

Dzień dobry dzieci

Mam nadzieję, że jesteście gotowi do naszej wspólnej zabawy i pracy. Dziś zaczniemy przygotowania do obchodów dnia Świętego Mikołaja. Wszyscy bardzo kochamy Świętego Mikołaja staramy się być grzeczni przez cały rok . Zdradzę Wam tajemnicę, że Mikołaj odwiedzi nasze przedszkole w poniedziałek 7 grudnia 2020 r.

• Jedzie Mikołaj

1. Święty Mikołaj - kodowanie
Poniżej załączam Wam zaczarowaną kartkę z zakodowanym obrazkiem. Waszym zadaniem jest pokolorować całe pola z cyframi odpowiednim kolorem kredki lub pisaka według podanego wzoru. Pola bez cyfry nie kolorujcie.

2   3      5

Jeśli będziecie dokładni  odczarujecie postać, która ukryła się za tymi kratkami. Powodzenia! Z niecierpliwością czekam na Wasze prace h.rowicka@przedszkolemalanieszawka.pl

2. Słuchanie piosenki Mój kochany Mikołaju

Posłuchajcie piosenki o Świętym Mikołaju. Może zaśpiewamy ją naszemu gościowi w poniedziałek, kiedy odwiedzi nas w przedszkolu? Postarajcie się zapamiętać tekst. Czy usłyszeliście jakieś słowa w piosence, które moglibyśmy zastąpić grą na instrumentach?

Słowa piosenki

Puk, puk, puk do drzwi stuka ktoś.
Klik, klik, klik, radośnie dzwoni gość.
Otwieram drzwi, to jesteś ty.
Czekałem tyle dni, więc usiądź tu i ogrzej się.
A ja zaśpiewam Ci.

REF. Mój kochany Mikołaju cały rok czekałem.
Byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem.

Ha, ha, ha uśmiech miło brzmi
Hi, hi, hi radośnie dzisiaj mi.
Otwierasz wór prezentów sznur, przyniosłeś wiele mi.
Ja cieszę się tak miło jest
Zaśpiewam znowu Ci.

REF. Mój kochany Mikołaju cały rok czekałem.
Byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem.

3. List do Świętego Mikołaja - rysowanie dowolnymi kredkami

Teraz ostatnie najważniejsze zadanie przed przybyciem Świętego Mikołaja. Narysujcie swój wymarzony prezent, który byście chcieli zobaczyć pod choinką podczas Świąt ( możecie wykorzystać kartę załączoną poniżej lub narysować na swojej kartce papieru). Koniecznie przynieście w piątek swoje listy do przedszkola, zrobimy z nich album marzeń i podarujemy Świętemu Mikołajowi w poniedziałek. Myślę, że Mikołaj obejrzy je w swoim domu i zapamięta, o czym marzy każde z Was i na Święta Bożego Narodzenia podaruje Wam piękny prezent.