30.11.2020 r. PONIEDZIAŁEK

Dzień dobry dzieci

Dziś mamy nietypowy dzień w kalendarzu - 30 listopada, nosi on nazwę Andrzejki. Pamiętacie na pewno, że jest to dzień wróżby i zabawy.

1. Prezentacja multimedialna Andrzejki

Zapraszam Was do obejrzenia prezentacji o tradycjach andrzejkowych.

2. Zapoznanie z nową literą y oraz Y

Popatrzcie na obrazek zamieszczony poniżej. Co widzicie?

• dom

To 2 DOMY. Czy wyglądają tak samo? Czy widzicie różnice?

A teraz literowe zadania dla Was:

- Podzielcie słowo domy na sylaby.
- Podzielcie słowo domy na głoski.
- Co słyszysz na końcu słowa domy?
- Czy głoska y jest samogłoską, czy spółgłoską? (samogłoska, zaznaczamy ją na czerwono, ponieważ nie słychać "sąsiadki")
- Ułóżcie tyle klocków ile słyszycie głosek w słowie domy. Które z nich to samogłoski, a które spółgłoski?

To model wyrazu    DOMY

Zapamiętajcie!!   Litera y w języku polskim występuje tylko na końcu wyrazu lub w środku.

Teraz spójrzcie na kwiatek z literą Y. Sprawdźcie w nazwach, których obrazków y ukryło się w środku, a w których na końcu. Pokolorujcie płatek kwiatka na zielono jeśli w nazwie obrazka ukryła się głoska na końcu, a na żółto płatki z obrazkiem, w którego nazwie słychać głoskę y w środku. Możecie wyciąć kwiatek i umieścić go na widocznym miejscu w Waszym pokoju. Będzie Wam przypominał, że w tym tygodniu króluje litera Y.

Chętnie obejrzę Wasze prace, możecie je przysłać h.rowicka@przedszkolemalanieszawka.pl

Życzę Wam udanego dnia z zabawą andrzejkową. Koniecznie wykonajcie wróżby z domownikami. :)

Jeśli będziecie lać wosk, pamiętajcie o zachowaniu bezpiecznej odległości od gorącego wosku!!!

JĘZYK ANGIELSKI

Dziś zaczynamy od krótkiego powtórzenia. Przypomnijcie sobie jak mieli na imię bohaterowie naszego kursu. Jeżeli pamiętacie słowa piosenki możecie ją zaśpiewać.:

Super Heroes, Zerówka, Unit 1, Lesson 4 song - YouTube

A teraz nowy rozdział:

posłuchajcie kilka razy piosenki, zapamiętajcie jak się nazywają części twarzy

Super Heroes, Zerówka, Unit 3, Lesson 1 song - YouTube

a następnie rozwiążcie zadanie:

Zad. 1, 2, 3 strona 36,37 pliki dźwiękowe poniżej: