DZIEŃ DYNI

Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić "Dzień Dyni" . W naszej grupie takie święto obchodziliśmy 16 listopada. Wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Naszą zabawę rozpoczęliśmy tańcem z dynią. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci  miały okazję przekonać się jak smakuje zupa dyniowa, którą specjalnie na tę okazję przygotowały nasze panie kucharki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie oraz slalom dyniowy. Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania "dyniowego wnętrza". Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd. Później przystąpiliśmy do tworzenia dyniowych postaci. Dzieci miały głowy pełne pomysłów, wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym. Na zakończenie święta nasze dynie zaprezentowaliśmy ustawiając je przed przedszkolem obok dyniowych rodziców. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

• dzień dyni