DZIEŃ STRAŻAKA

Dnia 4 maja 2021 r. obchodziliśmy Dzień Strażaka. Naszą grupę odwiedził strażak, ubrany w strój strażacki -  swoją obecnością wzbudził wielki entuzjazm wśród dzieci. Z wielkim zaciekawieniem przedszkolaki słuchały jego opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Dzieci wiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą  do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych, że ratują ludzi gdy zagraża im niebezpieczeństwo i  e często narażają własne życie, by ratować innych oraz że niejednokrotnie pomagają zwierzętom.  Wiedziały też, że strażacy muszą być odważni, silni, wysportowani, że dużo ćwiczą i  zdrowo się odżywiają. Wielką frajdę sprawiło przedszkolakom to, że mogły przymierzyć hełm,  przy okazji dowiedziały się, jak wygląda prawidłowy ubiór strażaka wyjeżdżającego na ratunek i do gaszenia pożaru oraz w jakim sprzęcie wchodzi on do palącego się mieszkania czy domu. Na  koniec odbyły się pamiątkowe grupowe zdjęcia z gościem, a z ust  niejednego chłopca jak również i dziewczynki padały słowa „Jak będę duży - a, zostanę strażakiem!"- Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

• strażak
  • Dzień Strażaka