Świąteczne przygotowania...

Miniony tydzień upłynął Żabką w intensywnych przygotowywaniach do świąt. Dzieci piekły i dekorowały świąteczne pierniczki. Przedszkolaki nie tylko wałkowały ciasto, wykrajały różne świąteczne kształty, ale również poznały składniki i sposób wykonania ciasta. Dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem przygotowały smakołyki. Efektem pracy dzieci były piękne, pachnące pierniczki, którymi dzieci obdarowały rodziców.

Cały tydzień mijał, Żabką w świątecznym klimacie. Dzieci śpiewały kolędy, rozmawiały o świątecznych zwyczajach oraz samodzielnie przygotowywały piękne prezenty dla swoich bliskich. Zwieńczeniem świątecznego tygodnia, pełnego pracy była Wigilia. Był to długo wyczekiwany przez dzieci dzień. Żabki bardzo chętnie pomagały w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, rozkładały obrusy, dekorowały wigilijny stół. Po wigilijnym tradycyjnym obiedzie, dla dzieci nastąpił najbardziej oczekiwanym moment - prezenty!!! W tym roku Mikołaj odwiedził wszystkie dzieci, Żabki ciękżo pracowały przez cały rok i było grzeczne, a brodaty Pan z workiem prezentów to docenił :)

• pierniczki
  • wigilia