12.05.2020 - Czy znasz to miejsce?

Witajcie Delfinki, dziś jest wtorek, 12 maja :)

1. Zagadka obrazkowa – zobaczcie zdjęcia jakie dla Was przygotowałam (załącznik) i zgadnijcie, gdzie te miejsca są :) Brawo!

Macie rację to miejsca w Waszej miejscowości :)

2. Zabawa ruchowa z poduszkami :

3. Praca plastyczna „ W mojej miejscowości” - narysujcie proszę kredkami pracę, która przedstawia miejsce z Waszej miejscowości....Niech to będzie zagadka dla mnie :) czy zgadnę co to za miejsce?

4. Zabawy matematyczne :

• Na rolki po papierze toaletowym (lub np. plastikowe kubeczki) naklejamy cyfry 0-15. Dziecko otrzymuje garść patyków/słomek itp. Zadaniem jest włożenie odpowiednią ilość elementów do każdego powstałego z rolki kubeczka (zgodnie z cyfrą widniejącą na karteczce),

• Dziecko nawleka na nitkę lub sznurek odpowiednią liczbę guzików lub koralików – taką, jaką poda dorosły (lub tyle, ile wskaże kostka, albo też cyfra na karteczce, którą przyczepimy do końca sznurków),

5. Karty pracy – zróbcie proszę karty pracy (niebieskie) str 20 – 21

6. Zabawy popołudniowe :

Zaśpiewajcie piosenkę „ Jesteśmy Polką i Polakiem” - wykonujcie ruchy takie jak słowa piosenki :

,,Wiosenne kwiatki” – dziecko spaceruje swobodnie po pokoju, ogrodzie, rozgląda się za słońcem, pierwszymi kwiatami. Na sygnał przykuca i naśladuje zbieranie wiosennych kwiatów. Drugi sygnał zachęca do dalszego spacerowania. Zabawę powtarzamy.

,,Zajączki” – dziecko swobodnie podskakuje. Na hasło – odpoczynek, wykonuje przysiad, ręce unosi w górę, dłonie trzyma przy uszach.

Miłego dnia!

RELIGIA

Moi drodzy w tym tygodniu na utrwalenie wiadomości z zeszłego tygodnia, proszę by dzieci zrobiły tematy w ich książeczkach :
Temat: Zmartwychwstały Pan Jezus mówi do nas, zaraz po nim Zmartwychwstały Pan Jezus karmi nas swoim Ciałem.