5.05.2020 - Miasta, miasteczka

Witajcie Delfinki! Dziś jest wtorek, 6 maja :)

1. Posłuchajcie (kilka chwil) zagadki słuchowej – nie patrzcie na ekran ;)

Dla jakiej miejscowości są charakterystyczne te od­głosy? Jakie pojazdy spotykamy w dużym mie­ście? W jakich miejscowościach nie ma np. tramwajów?

Zapraszam Was do wysłuchania opowiadania....

2. Opowiadanie M. Strękowskiej-Zaremby A u nas... (załącznik) słuchając zobaczcie ilustracje do opowiadania, może uda Wam się przeczytać samodzielnie? (załącznik)

O czym jest opowiadanie? Co to jest Warszawa? Czym się różni małe miasto od większego?Jakie zwierzęta dzieci spotkały w zoo?

3. Czas na zabawę ruchową:

4. Fizyczna mapa Polski – otwórzcie mapę z załącznika i spróbujcie odszukać Warszawę, stolicę Polski. Brawo! Zobaczcie jak oznaczone są większe miasta a jak mniejsze? (załącznik)

5. Karta pracy – proszę o zrobienie (niebieskiej) karty pracy str. 6-7

6. Zabawy popołudniowe:

,,Myjemy plecy” – (bardzo proszę aby dzieci trzymały w ręku chustę, szal), dziecko stoi w rozkroku, lekko pochylając się w przód. Chustę trzymają oburącz za końce, przekładają ją za plecy – jedną rękę mają nad ramieniem a drugą – pod ramieniem, przesuwają szarfę w górę i w dół. Zabawę powtarzamy.

,,Chora noga” – dziecko składają szal, chustę i wkładają pod kolano. Poruszają się po pokoju, ogrodzie, przesuwając się na rękach i podskakując na jednej nodze. Na sygnał podnoszą nogę do góry. Zabawę powtarzamy.

,,Zagadnij, co narysowałem” – dzieci rysują dla Rodziców, rodzeństwa zagadki rysunkowe patykiem na ziemi. Może być zmiana ról.

Miłego dnia!!