18.05.2020 r. MOJA NAJBLIŻSZA RODZINA

Witajcie kochane Jeżyki. Rozpoczynamy kolejny tydzień naszej pracy. W tym tygodniu będziemy rozmawiać o rodzinie. Każdy z nas kocha swoją Rodzinę bardzo mocno!

1. Oglądanie filmiku edukacyjnego Moja rodzina przygotowanego przez Przedszkole Profesora Szymona

Mam nadzieję, że zapamiętaliście nazwy wszystkich członków rodziny. Postarajcie się wymienić imiona swoich rodziców, dziadków ze strony mamy i taty. Pamiętajcie, że każdy członek rodziny jest ważny i należy mu się szacunek!!!

2. Moje drzewo genealogiczne - rysowanie kredkami

Czy wiecie co to jest drzewo genealogiczne? Popatrzcie na ilustracje poniżej.

• drzewo genealogiczne

Drzewo genealogiczne, to taki schemat rodziny. Wśród gałęzi drzew znajdują się najstarsi członkowie rodziny, czyli pradziadkowie, dziadkowie oraz nasi rodzice i ich dzieci.

Spróbujcie stworzyć drzewo genealogiczne Waszej rodziny. Zacznijcie od narysowania na białej  kartce papieru (kartka leży) dużego drzewa, potem narysujcie lub wklejcie wycięte kwadraciki-okienka. W tych okienkach narysujcie wszystkich członków Waszej rodziny. Poproście o pomoc starsze rodzeństwo lub rodziców. Oni podpowiedzą Wam jak to zrobić. Porozmawiajcie z rodzicami o Waszych przodkach, czyli pradziadkach i dziadkach ze strony mamy i taty. Zapytajcie, jak mieli na imię, gdzie mieszkali, czym się zajmowali. Może pooglądacie wspólnie zdjęcia? Może dopatrzycie się, do kogo jesteście podobni?

Jeśli będziecie mieli ochotę, prześlijcie mi zdjęcia Waszych prac.    m.kubiak@przedszkolemalanieszawka.pl

3. Posłuchajcie piosenki o  rodzinie "Nasza wesoła rodzinka" - może uda Wam się zapamiętać słowa? a może już je znacie?:

Udanej zabawy :)