20.04.2020 r. MALI STRAŻNICY PRZYRODY

Witajcie Jeżyki! Zaczął się kolejny tydzień . Wiecie już, że zawsze zaczyna się on od poniedziałku. W dniu dzisiejszym  zastanowimy się, w jaki sposób możemy pomóc naszej planecie Ziemi, żeby zawsze była piękna i przyjazna dla nas.

1. Słuchanie piosenki Świat w naszych rękach

Posłuchajcie eko piosenki Zozi  i zastanówcie się czy możecie dbać o nasz piękny świat.

Teraz już wiecie, ze cały świat jest w naszych rękach? Brawo!

Tak jak brzmią słowa refrenu tej piosenki piosenki :

Cały świat jest w naszych rękach
Właśnie o tym ta piosenka
Możesz dbać o cały świat
Chociaż masz niewiele lat

Może nauczycie się refrenu i zaśpiewacie z Zozi?

2. Rozmowa na temat Kogo możemy nazwać strażnikiem przyrody?

Jeśli będziecie postępować tak jak w piosence proponuje Wasza koleżanka Zozi, możecie stać się strażnikami przyrody!!! Jest to bardzo ważne zadanie i wcale nie takie trudne jak się czasami wydaje. Popatrzcie, o czym warto pamiętać każdego dnia, by być przyjacielem przyrody! (karty zaczerpnięte z FB Nauczycielki Przedszkola)

• szanuj zieleń
  • zakręcaj wodę
  • korzystaj z eko toreb
  • oszczędzaj prąd

A  Wy jak dbacie o naszą planetę wokół swojego domu? Zastanówcie się i postarajcie ułożyć plan działań Małego Strażnika Przyrody. Może uda Wam się przygotować laurkę dla Ziemi, w której narysujecie, jak potraficie o nią dbacie. W środę nasza Ziemia obchodzi swoje święto, ten dzień nazywa się Światowy Dzień Ziemi.

3. Zadanie dla Przyjaciela przyrody - (załącznik)