10.04.2020 r. PISANKI, KRASZANKI, JAJKA MALOWANE

Witajcie Kochane Jeżyki! Dziś spotykamy się po raz ostatni przed świętami. Pora ozdabiać jajka wielkanocne.

1. Sposoby barwienia jajek - film dla dzieci

Który ze sposobów spodobał Ci się najbardziej? Spróbuj wymienić wszystkie kolory jajek w kolejności w jakiej powstawały w filmie.
To jest tylko jeden z wielu sposobów ozdabiania jajek na Wielkanoc. Zobaczcie na obrazkach jak jeszcze można ozdobić jajka?

Niektóre dzieci rysują na skorupce jajka wzorki roztopionym woskiem a następnie zanurzają je w barwniku - mamy pisankę. Inne maja pomysł, żeby wydrapać jakiś wzór na skorupce jajka - takie jajko nazywa się kraszanka. Często naklejamy też na skorupki jajka różnobarwne wycinankami z papieru - to jest nalepianka. Najczęściej jednak dzieci malują jajka ulubionymi farbkami.

Zapraszam Was do obejrzenia zdjęć ozdobionych jajek wielkanocnych. Policzcie wszystkie jajka? Wskażcie, który obrazek jest trzeci licząc od lewej strony? Teraz wskażcie trzeci licząc od prawej strony. Zauważyliście coś?

• jajka wielkanocne
  • jajko wielkanocne

Zastanówcie się wspólnie z rodzicami w jaki sposób Wy ozdobicie jajka wielkanocne w domu. Mam nadzieję, że przyślecie mi zdjęcia Waszych ozdobionych jajek.     m.kubiak@przedszkolemalanieszawka.pl

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocy
życzę Wam kochane dzieci,
abyście byli zdrowi
miło spędzili czas świąteczny
w domu z najbliższymi.

Pamiętajcie, żebyście w Dzień Świąteczny złożyli życzenia swoim najbliższym!