17.04.2020 - Wiosna budzi zwierzęta

Witajcie Żabki! Dziś jest piątek :) Zapraszam Was do dzisiejszych aktywności.

1. Wiersz A. Widzowskiej "Wiosenna pobudka" - posłuchajcie wiersza czytanego przez mamę lub tatę, spróbujcie odpowiedzieć na pytania : Kogo obudziła wiosna? wymieńcie jak najwięcej zwierząt, które zapamiętaliście. Brawo!

W wierszu wystąpił motyl cytrynek czy wiecie jak wygląda? (zdjęcie w załączniku) Jaki ma kolor? podoba Wam się? A wiecie skąd się biorą motyle?  Motyl cytrynek żyje kilka miesięcy. Samiczka składa jajeczka i na początku lipca (kiedy dzieci mają wakacje) pojawią się młode motyle. Nie lubią one jednak upałów, więc w środku lata zapadają w drzemkę. Najpierw jednak nabierają sił, pijąc nektar z kwiatów. Budzą się pod koniec lata znowu zbierają nektar z kwiatów, aby nabrać sił, i latają do listopada. Potem ponownie chowają się w suchych liściach i zapadają w zimową drzemkę, aż do przyjścia wiosny.

2. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych :

Wspaniale ćwiczyliście, brawo!

3. Cykl rozwojowy motyla - mam dla Was krótki film o tym jak larwa przeobraża się w motyla:

A skąd jest larwa? możecie zobaczyć na ilustracji, którą dla Was przygotowałam :) Ciekawe to prawda?

4. Na popołudnie proponuję zabawy ruchowe :)

„Bocian i wrony "

Dzieci maszerują po dywanie w rytmie ulubionej muzyki .Na przerwę w muzyce i hasło : bocian – dzieci stają na jednej nodze , wyciągają przed siebie wyprostowane ręce , tworząc długi dziób , i mówią : kle-kle-kle . Ponownie maszerują do muzyki , na hasło : wrony – wykonują przysiad , rozkładają szeroko ręce , machają nimi i powtarzają sylaby : kra-kra-kra . Zabawę można powtórzyć kilka razy . Jeżeli macie ochotę , możecie sami wymyślić inne ptaszki i naśladować odgłosy jakie wydają .

Zabawa z piłką – poćwiczymy rzuty

Do tego ćwiczenia zaproście mamę , tatę , siostrę albo brata . Dziecko leży na brzuchu ,trzymając piłkę w dłoniach przed sobą .Partner siedzi w odległości około 2 metrów ,przodem do leżącego dziecka . Dziecko trzyma piłkę , podnosi ją nad kark ,unosząc łokcie nad podłogę ,a następnie rzuca piłkę do partnera . Potem zamieniacie się rolami .

Miłego dnia!!