14.04.2020 - Wiosna w ogrodzie

Witajcie Żabki!!  Dziś jest wtorek i czas na kolejne zadania.

1.Wiersz B. Formy Nasze kwiaty - rodzice przeczytajcie dzieciom wiersz, treść i ilustrację do wiersza umieściłam w załącznikach.

Niech dzieci spróbują odpowiedzieć na pytania do tekstu..

Jakie kwiaty dzieci hodowały w sali? W jaki sposób dzieci pielęgnowały kwiaty? Dlaczego na wiosnę dzieci przesadzały kwiaty? Czy wszystkie kwiaty lubią taką samą ziemię?

2. Ziemia do kwiatów - CIEKAWOSTKI

Każdy kwiat doniczkowy ma swoje wymagania co do ziemi. Ziemia do roślin zielonych to mieszanina torfu i keramzytu – ciemnoszarych lub brązowych glinianych kuleczek. Torf sprawia, że ziemia jest lekka i ma zdolność do magazynowania wody, a keramzyt spulchnia ziemię. Do kaktusów najbardziej nadaje się ziemia, która zawiera duże ilości średniego lub grubego piasku. Żabki a jakie Wy macie w domu kwiatki w doniczkach?

3. Zabawa ruchowa z elementem czworakowania „Zabawy kotków”

Dzieci - kotki poruszają się po pokoju na czworakach , tocząc przed sobą jedną ręką małą piłeczkę . Kiedy usłyszą hasło: pada deszcz, muszą jak najszybciej ukryć się pod krzesłem , pozostawiając piłeczkę w miejscu zabawy . N hasło: po deszczu , dzieci ponownie powracają do toczenia piłeczki . Zabawę powtarzamy 3- 4 razy .

4. Praca plastyczna - Tulipany w wazonie

W załącznikach macie zdjęcie tulipanów, ale na pewno doskonale wiecie jak wyglądają! Namalujcie farbami lub narysujcie kredkami obrazek przedstawiający tulipany w wazonie. Czekam na zdjęcia prac! :)))

5. Dla chętnych Żabek na popołudnie quiz ;)

Miłego dnia!!