18.12.2019 - JASEŁKA

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się jasełka.
Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiłysceny narodzin Jezusa Chrystusa.  Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również znane pastorałki i ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były nawet partie solowe. Śpiewom towarzyszyły piekne tańce aniołów, które sprawiały, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji.
Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności.
Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor, podziękowała małym wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Po zakończeniu uroczystości wszyscy w świątecznym nastroju zasiedli do pięknie zastawionych stołów.
Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

• jasełka