• muzyka bez granic

KONKURS PIOSENKI "MUZYKA BEZ GRANIC"

XV Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej p.t. „Muzyka bez granic”

W dniach 3.06- 4.06.2019r.  w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Małej
Nieszawce odbył się XIV Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej  i Młodzieżowej p.t.
„Muzyka bez granic” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wielka Nieszawka
Pana Krzysztofa Czarneckiego. Festiwal jest imprezą o zasięgu gminnym i jej celem jest integracja oraz aktywizacja dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych w dziedzinie muzyki, doskonalenie warsztatu artystycznego wykonawców, nauczycieli oraz instruktorów, a także promowanie najlepszych artystów - amatorów
z terenu naszej gminy i integracja środowiska lokalnego.
Do konkursu zgłosiło się 49 solistów.
W pierwszym dniu konkursu – 3 czerwca w zmaganiach brały udział dzieci w wieku od 3-6 lat.
Kompetentne jury w składzie: p. Dominika Wyborska, p. Lech Cieślak oraz p. Wojciech Kalinowski biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, warunki głosowe, interpretację utworu oraz kulturę sceniczną nagrodziło i wyróżniło następujące osoby:

I kategoria wiekowa- 3- 6 lat
Nagroda Główna- Paulina Lotek, Nela Popławska
I miejsce- Alicja Gawlikowska, Łucja Grubecka, Amelia Stopikowska, Liliana Ochnicka
II miejsce- Olek Garncarek, Maja Napiórkowska, Nina Łozowska, Lena Łozowska
III miejsce- Julia Strupczewska, Julia Studzińska, Ada Deleszek, Nadia Pollun
Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Kieliszek, Antonina Połchowska, Maja
Skrabaczewska, Zuzanna Tarkowska
, Michalina Węglińska, Melisa Lewandowska,
Marta Augustyniak, Zuzia Grubecka, Jan Kuśnierkiewicz, Wanessa Kovalenko, Nadia
Welc
, Maja Wojtów, Emma Piechocka, Alicja Garstecka, Zosia Pytlarska, Natalia
Proch.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczył Pan Wójt oraz członkowie Jury. Konkurs jak co roku poprowadziła p. Alina Sobecka.

Solistom gratulujemy wspaniałych wykonań i świetnych wyników.
Rodzicom dziękujemy, że wspierają swoje pociechy w rozwijaniu ich zdolności i zainteresowań.