Dzień Pizzy- 16.02.2024r.

Dnia 16 lutego w naszej grupie obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Pizzy”.  Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły, poszukiwały niezbędnych produktów ujętych na liście zakupów i wkładały je do sklepowego koszyka, układały „pizzowe” puzzle oraz tańczyły przy piosence z pizzą w roli głównej. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego przeróżnych materiałów oraz stosując różne techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej  pizzy przygotowanej przez nas wszystkich!

• Dzień Pizzy