5 kwietnia dzieci z 5 grup: „Motylki”, „Żabki”, „Jeżyki”, „Wiewiórki”, „Sówki” wzięły udział w wycieczce do Baja Pomorskiego w Toruniu na spektakl "Słońce świeci wszystkim". Dzieci wzięły udział w przestawieniu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
Zamknięty w okratowanym zoo Niedźwiedź czuje się zniewolony i nieszczęśliwy. Nawiązuje szorstką  znajomość z Wroną, która w jego pojęciu jest wolna. Może przemieszczać się po całym świecie, nie ciążą na niej żadne ograniczenia.
Czy Niedźwiedź ma jednak rację? Czy brak krat, możliwość swobodnego korzystania  z przestrzeni wystarczą, żeby stwierdzić, że  ktoś naprawdę dysponuje pełnią wolności? Przecież obserwujący Niedźwiedzia w zoo ludzie również znajdują się „za kratami”. Zmienia się tylko perspektywa…
Spektakl eksploruje pojęcie wolności. Stawia jasne pytania dotyczące tego, czym w istocie ona jest i przynosi niebanalne odpowiedzi.
Nade wszystko jest to opowieść o pięknej, choć niełatwej przyjaźni…Dzieciom sztuka bardzo się spodobała.

• baj